Вибори в Україні
Вибори в Україні Depositphotos

Кіберполіція грубо втручається у виборчий процес – заява "ЄС"

  Читайте по-русски
  У "ЄС" закликають кіберполіцію не ганьбити своє відомство перед Україною

  У партії "Європейська солідарність" обурені політично заангажованими діями Департаменту кіберполіції Нацполіції України. Про таке повідомляє прес-служба "ЄС".

  "Очевидно, це перший прецедент в історії українських виборів, коли відкривається кримінальне провадження за розсилку СМС-повідомлень, у яких містилася навіть не власна думка, а лише посилання на соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) про те, що партія "Голос" нібито не долає прохідний бар'єр", – йдеться у повідомленні.

  У прес-службі політсили зауважують, що, як відомо, КМІС протягом останнього тижня оприлюднив два подібних опитування з одним і тим же висновком. За логікою Кіберполіції, до кримінальної відповідальності має бути притягнений КМІС і всі ЗМІ, які поширювали цю інформацію.

  "Якщо цю прикру історію розглядати не як курйоз, а шукати в ній злочин, то саме така діяльність Кіберполіції є грубим втручанням у виборчий процес і перешкоджанням вільному волевиявленню громадян", – зауважили в "ЄС".

  У повідомлені також ідеться, що щодо дій конкретного львівського активіста, то в партії розберуться з цією індивідуальною ініціативою. У "ЄС" також висловили переконанння, що розсилка СМС-повідомлень не є кримінальним злочином, більше того, повідомлення не містять елементів як агітації, так і контрагітації.

  "Ми закликаємо кіберполіцію не ганьбити своє відомство перед Україною і перед цілим світом. Бо якщо події розвиватимуться у подібний спосіб і надалі, то скоро у нас, як у Росії, відкриватимуть кримінальні справи проти активістів за "лайки" у Facebook", – ідеться в повідомленні.

  Як повідомляв 5.UA, 10 липня 2019 року "ЄС" оприлюднила звернення до міжнародних спостерігачів та правоохоронців про те, що фіксують факти масових провокацій перед виборами, що спрямовані на дискредитацію кандидатів у народні депутати від "ЄС".

  Попередній матеріал
  "Президент мою позицію знає", – Пристайко прокоментував ідею Зеленського люструвати посадовців 2014-2019 років
  Наступний матеріал
  Вперше в Україні студент із синдромом Дауна отримав вищу освіту: історія особливого Богдана Кравчука – сюжет
  Loading...