Вперше в Україні студент із синдромом Дауна отримав вищу освіту
Вперше в Україні студент із синдромом Дауна отримав вищу освіту 5 канал

Вперше в Україні студент із синдромом Дауна отримав вищу освіту: історія особливого Богдана Кравчука – сюжет

Читайте по-русски
Коли звістка про першого в Україні випускника з синдромом Дауна облетіла країну, луцькі посадовці підшукали для Богдана роботу

Перший в Україні і другий у Європі. Людина із синдромом Дауна здобула вищу освіту. Житель Луцька Богдан Кравчук закінчив виш й отримав диплом бакалавра історії. Нині 24-річний випускник активно шукає роботу. Із Богданом спілкувалися журналісти "5 каналу".

5 років тому Богдан вступив на історичний факультет Східноєвропейського національного університету. Вчився заочно. Нині 24-річний хлопець демонструє диплом.

Розповідає: "11 липня закінчував університет і отримав диплом бакалавра. Фахівець європеїстики та історії міжнародних відносин".

Богдан народився із синдромом Дауна. Попри почутий діагноз, мати хлопця Євгенія Кінах вирішила, що виховає повноцінного члена суспільства, і взялася за його розвиток. Богдан закінчив Луцький навчально-реабілітаційний центр та успішно склав ЗНО. Мати каже, найважче було добитися, щоби сина прийняли до вишу.

"І, дякувати Богу, так сталося, що він вступив, із медичною довідкою нам допомогли лікарі. Переглянули законодавство, знайшли, на що спертися, дали йому дозвіл для навчання", – розповідає мама хлопця.

Викладачка Світлана Шульга каже: на відміну від інших студентів, Богдан вирізнявся надзвичайною наполегливістю: "Він успішно готувався до занять, успішно складав іспити, успішно склав бакалаврський іспит і отримав диплом. Я думаю, це дуже важливо взагалі для розуміння того, що потрібно таким людям".

А сам Богдан каже: "У мене погорди немає, тільки пишаюся, що закінчив успішно. В мене одна трійка була по філософії, дві чи три четвірки, в основному – п'ятірки".

Хлопець став першим українцем із синдромом Дауна, який здобув вищу освіту. У Європі, крім Богдана, це вдалося лише іспанцю Пабло Пінеді. Після отримання диплома новоспечений історик не планує зупинятися на досягнутому та будує плани на майбутнє.

"Мрію знайти роботу, працювати, мати сім'ю і її забезпечувати. Допомагати мамі і татові по господарству. Вчителем-екскурсоводом я міг би працювати. Любив би займатися історією України, проводити екскурсії, наприклад, древнім Луцьком", – каже Богдан.

А мама хлопця говорить: "Мені б хотілося, щоб він був в соціумі, серед людей, як звичайна людина, щоб він розвивався, і щоб люди до нього звикали".

Коли звістка про першого в Україні випускника із синдромом Дауна облетіла країну, луцькі посадовці підшукали для Богдана роботу. Яку саме – родина обіцяє розповісти після офіційного влаштування.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Попередній матеріал
Кіберполіція грубо втручається у виборчий процес – заява "ЄС"
Наступний матеріал
Зеленський і Меркель обговорили питання політв'язнів та ситуацію у Станиці Луганській
Loading...