МЗС України Фото МЗС України

Висланий із Будапешта дипломат повернувся в Україну – МЗС

У вітчизняному зовнішньополітичному відомстві наголосили, що вважають такі дзеркальні заходи Угорщини "неадекватними й непропорційними"

Висланий з Угорщини дипломат повернувся в Україну. Про це "5 каналу" повідомила речниця Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца.

Водночас, консул Угорщини із Закарпаття поїхав ще 6-го жовтня. У вітчизняному зовнішньополітичному відомстві зазначили, що такий обмін вважають нерівноправним. Адже з України поїхав консул з Берегового, тоді як з Угорщини вислали українського дипломата, який перебував у Будапешті.

"За нашою інформацією, 6-го жовтня угорський консул міста Берегового залишив територію України, відповідно до умов української сторони – протягом 72 годин, і повернувся на батьківщину, у зв'язку з порушенням законодавства України та Віденської конвенції про консульські зносини. Наш український дипломат, який був також висланий угорською стороною, фактично підпав під удар дзеркальних заходів, хоча ми вважаємо їх неадекватними й непропорційними. Тому що це дипломат, а не консул", – зазначила речниця МЗС.

Декілька днів тому в МЗС заявили, що Угорщина до 7-го вересня має відкликати свого консула з Берегового – інакше Україна сама його вишле.

Нагадаємо, розгорівся цей скандал унаслідок того, що 19-го вересня в мережі оприлюднили відео, яке засвідчувало, як громадянам України видавали угорські паспорти. За цим фактом у прокуратурі відкрили кримінальне провадження.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін намагався обговорити це питання з угорським колегою Петером Сіярто в Нью-Йорку, однак згоди сторони так і не дійшли.

Попередній матеріал
Порошенко: "Кінцева мета Росії – зірвати вибори в Україні"
Наступний матеріал
СБУ затримала відомого бізнесмена Тимофія Нагорного – яка причина

"Паспортний" скандал на Закарпатті: МЗС оголосило консула Угорщини в Береговому персоною нон грата

Клімкін повідомив, коли Будапешт отримає ноту про висилку угорського консула

Скандал із паспортами на Закарпатті: Угорщина відповіла на рекомендації відкликати свого консула

Глава МЗС Угорщини "загримів" до бази "Миротворець"

Угорщина забула, чим обертається дружба з РФ: підсумки переговорів Клімкіна та Сійярто

"Консула – до Будапешта": Клімкін жорстко відреагував на відео з видачею угорських паспортів українцям