Визволення українських моряків з РФ
Визволення українських моряків з РФ usionline.com

Восьми українським морякам в РФ пред'явлено звинувачення в остаточній редакції – Полозов роз'яснив

  Читайте по-русски
  У зв'язку із закінченням строків тримання військовополонених українців під вартою слідство заявлятиме до суду клопотання про їх продовження

  Російське слідство висунуло восьми військовополоненим українським морякам звинувачення в остаточній редакції. Про це йдеться в повідомленні координатора групи адвокатів військовополонених моряків Миколи Полозова на його сторінці у Facebook.

  "В ході поточного тижня Слідче управління ФСБ Росії провело слідчі дії стосовно частини військовополонених українських моряків. Військовополоненим Євгену Семидоцькому, Юрію Будзилу, Богдану Небилиці, Володимиру Терещенку, Андрію Оприску, Андрію Драчу, Андрію Ейдеру і Сергію Попову слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції за ч. 3 ст. 322 КК РФ (незаконне перетинання державного кордону Російської Федерації, вчинене організованою групою)", – пише Полозов.

  Крім того, військовополонених та їхніх адвокатів ознайомили з результатами проведення комісійної ситуаційної судової експертизи. За словами Полозова, протягом усього наступного тижня аналогічні слідчі дії будуть проводитися стосовно решти військовополонених моряків.

  "Завершення цього етапу слідчих дій означає завершення збору та процесуального закріплення доказів у рамках попереднього розслідування. Після чого настане стадія ознайомлення військовополонених та їхніх адвокатів з матеріалами кримінальної справи", – пояснив адвокат.

  Полозов додав, що у зв'язку із закінченням наприкінці липня строків тримання військовополонених українців під вартою, слідство заявлятиме до Лефортовського районного суду Москви клопотання про продовження строків тримання під вартою.

  "Позиція захисту залишається незмінною. Захоплені військові моряки є військовополоненими і перебувають під захистом III Женевської конвенції 1949 року "Про поводження з військовополоненими", – підкреслив адвокат.

  Як повідомляв 5.UA, Росія направила Україні ноту, в якій закликала надати письмові гарантії участі України в продовженні кримінального переслідування українських моряків у відповідності з російським законодавством. МЗС України у відповідь надіслало ноту про те, що пропозиція РФ "загострює суперечку між Україною і Росією щодо імунітетів військових кораблів".

  Після цього Володимир Зеленський на брифінгу 27 червня заявив, що він – президент держави, і розкритикував дії міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Зеленський обурився тим, що Клімкін відповів на ноту РФ, у якій Росія обіцяє повернути полонених моряків без консультації з керівництвом держави. На це Клімкін відповів, що у МЗС є всі повноваження надсилати ноту.

  Як відомо, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання. Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. 

  Попередній матеріал
  Верховний суд зобов'язав ЦВК зареєструвати партію Саакашвілі для участі у виборах – подробиці
  Наступний матеріал
  NASA хоче відправити місію до астероїда, що здатен зробити всіх землян мільярдерами