Зброя "Укроборонпрому"
Зброя "Укроборонпрому" Укроборонпром

Україна у світі: чи матиме наслідки скандал навколо "Укроборонпрому" – Кулеба

Читайте по-русски
Проблема корупції в Україні добре відома у світі, а питання оборонного замовлення – це, які і багато інших питань, є внутрішнім питанням України, зауважив дипломат

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба розповів, чи будуть іміджеві чи інші наслідки для України у світі через скандал навколо "Укроборонпрому".

"Я думаю, що проблема корупції в Україні добре відома. Скандали накочуються один за одним. Зараз ситуація загострюється тим, що це відбувається на тлі передвиборчого і виборчого процесу, набуває додаткової гостроти. І я не бачу, щоб були якісь передумови, для того щоб наші партнери застосовували якісь інструменти тиску на Україну у зв'язку з цим, але безумовно, факт невдоволення зафіксований, як і факт скандалу загалом", – сказав дипломат.

Він також додав: "Всі розуміють ту дуже крихку ситуацію, в якій перебуває виборча Україна. Тому що це – політика, існують величезні хвилі з різних боків проти різних кандидатів, і Захід це чудово усвідомлює. Тому я не думаю, що нині йтиметься про якісь конкретні кроки. І зрештою давайте теж виходити з того, що питання оборонного замовлення – це, які і багато інших питань, є внутрішнім питанням України. Тому треба цінувати думку міжнародних партнерів, але також поважати і власні національні інтереси".

Кулеба також розповів про те, наскільки сильно РФ впливає на роботу Ради Європи та чи впливає взагалі. Деталі – у повному відео інтерв'ю:

Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. В "Укроборонпромі" при цьому заперечили семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати в межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

Попередній матеріал
"Даруємо наші серця": у школі, де навчався полонений Андрій Ейдер, провели флешмоб підтримки моряків
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": актриса Лариса Кадочникова в ефірі "5 каналу"
Loading...