Саакашвілі
Саакашвілі 24tv.ua

Україна отримала від Грузії запит на екстрадицію Саакашвілі – Мін'юст

Нині українське Міністерство юстиції проводить за цим зверненням екстрадиційну перевірку

Україна отримала від Грузії запит на екстрадицію екс-голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі. Про це повідомив заявив заступник міністра юстиції Сергій Петухов на брифінгу в Києві, передає "5 канал".

За даними генеральної прокуратури Грузії, Саакашвілі виступає обвинуваченим у чотирьох кримінальних провадженнях. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем, розтраті та умисному заподіянні тяжкої шкоди здоров'ю.

Переслідування за політичними мотивами у генеральній прокуратурі Грузії заперечують. Наразі Міністерство юстиції проводить екстрадиційну перевірку.

"Україна отримала запит про розшук, взяття під варту та екстрадиції Михеіла Саакашвілі. Запит був адресований Міністерству юстиції України та Генеральній прокуратурі України. Головна прокуратура Грузії у своєму запиті надала гарантію Генеральній прокуратурі України, що цей запит не має на меті переслідування особи за політичними мотивами. Що особа не буде притягнена до відповідальності за вчинення злочинів не передбачених запитом, що особу не буде видано третій державі без згоди України. А також щодо особи буде дотримано законодавство Грузії та передбачені міжнародними договорами права та свободи людини", - заявив представник Мін'юсту. 

Нагадаємо, раніше у Мін'юсті Грузії заявили про намір вимагати екстрадиції Саакашвілі з будь-якої країни, де він залишиться. Згодом у Головній прокуратурі Грузії підрахували, скільки років ув'язнення загрожує Саакашвілі.

Попередній матеріал
Відповідь на "все пропало" та екскурс в історію: як відкрилась нова сесія Ради
Наступний матеріал
Смертельна ДТП: Суд пом'якшив запобіжний вирок охоронцю Димінського
Loading...