Саакашвілі
Саакашвілі plus.google.com

Головна прокуратура Грузії підрахувала, скільки років ув'язнення загрожує Саакашвілі

  У рідній країні щодо Міхеіла Саакашвілі правоохоронці ведуть одразу чотири провадження

  Екс-чільникові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі в Грузії загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними провадженнями. Про це повідомила прокурор Головної прокуратури Грузії Натія Сонгулашвілі, передає "Обозреватель".

  "На даний час Головна прокуратура Грузії веде щодо Міхеіла Саакашвілі чотири кримінальні справи, за якими завершено слідство і йде судовий розгляд. Всі ці справи зараз розглядаються Тбіліським міським судом", – відзначила Сонгулашвілі.

  За її словами, у Грузії Саакашвілі інкримінують звинувачення у таких провадженнях:

  • у справі про вбивство Сандро Гіргвіліані;
  • у справі про розтрату державних коштів з коштів фонду Спеціальної служби державної охорони Грузії на особисті потреби в особливо великих розмірах (на суму 9 мільйонів грузинських ларі);
  • у справі про жорстоке побиття депутата грузинського парламенту Валерія Гелашвілі;
  • у справі про захоплення і відбирання телекомпанії "Імеді", яка досить критично висвітлювала діяльність режиму Саакашвілі, а також іншого бізнесу у бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі та його родини, що призвело до масових протестів у Грузії.

  "Через те, що 2012 року змінилося керівництво Грузії, грузинський парламент вніс зміни до законодавства, за яким, незважаючи на кількість звинувачень, найтяжча стаття поглинає інші. Раніше терміни підсумовувалися, і людині можна було запитувати 30 або 40 років ув'язнення. Виходило, як довічне. Але після лібералізації законодавства терміни не сумуються. Через це, якщо у людини є 3-4 звинувачення, він матиме тільки один термін. Таким чином, Міхеілу Саакашвілі загрожує 11 років позбавлення волі, якщо суд винесе обвинувальний вирок", – пояснили у Головній прокуратурі Грузії. 

  Нагадаємо, раніше у Мін'юсті Грузії заявили про намір вимагати екстрадиції Саакашвілі з будь-якої країни, де він залишиться. 

  Також додамо, що 26 липня в низці ЗМІ з'явилася інформація щодо припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. Потому в АПУ прокоментували інформацію про припинення Саакашвілі громадянства. 

  Попередній матеріал
  На курорті в Єгипті українець врятував молоду туристку від акули
  Наступний матеріал
  Скандальна формула "Роттердам +": НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові
  Loading...