НКРЕКП
НКРЕКП http://profspilka.kiev.ua/

Скандальна формула "Роттердам +": НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові

  Детективи Бюро вважають, що через зловживання у Нацкомісії українці отримали квитанції із завищеними цінами за опалення

  НАБУ відкрило кримінальне провадження, у рамках якого підозрюються голова та члени Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), які, діючи в інтересах генеруючих компаній-операторів теплоелектростанцій, при формуванні оптової ринкової ціни необґрунтовано включили до неї формулу, яка завищує вартість енергетичного вугілля у тарифах на електроенергію (так звана формула "Роттедам плюс").  

  Про це йдеться в ухвалі Солом'янського районного суду Києва від 10 липня 2017 року, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень України, передає УНІАН.

  "Посадові особи НКРЕКП, діючи умисно в інтересах генеруючих компаній теплових електростанцій, виконуючи попередні злочинні домовленості, використовуючи необґрунтовану формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії за завищеною вартістю енергетичного вугілля на другий-четвертий квартали 2017 року", – вказується у повідомленні.

  Правоохоронці вважають, що такі дії НКРЕКП призвели до того, що генеруючі компанії-оператори ТЕС отримали надприбутки, а споживачі електроенергії понесли безпідставні витрати.

  У документі також згадується і скандальна формула "Роттердам плюс", що призвела до економічно необґрунтованого збільшення ціни на електроенергію, яку купувало у генеруючих компаній ДП "Енергоринок".

  "До таких генеруючих компаній НАБУ відносить "Центренерго", "Донбасенерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Східенерго" і "ДТЕК Західенерго", – зазначається в повідомленні.

  Крім того, в ухвалі суду йдеться про те, що для подальшого проведення розслідування НАБУ попросило суд надати тимчасовий доступ до документів "ДТЕК Дніпроенерго" про рух фінансових коштів у банку "ПУМБ". Зазначимо, що відповідне клопотання Солом'янський суд відхилив. 

  Нагадаємо, у березні торік НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Відповідно до неї, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту міста Роттердам плюс вартість його доставки в Україну". Це і вплинуло на підвищення ціни на електроенергію. 

  Попередній матеріал
  Головна прокуратура Грузії підрахувала, скільки років ув'язнення загрожує Саакашвілі
  Наступний матеріал
  Жебрівський: 30% мешканців Донеччини – прихильники вступу України до НАТО
  Loading...