24tv.ua

Ситуація специфічна: експерти прокоментували можливість в'їзду Саакашвілі в Україну

За словами юриста-міжнародника, якщо людина не має громадянства України і це встановлено через якийсь юридичний акт, рішення суду, чи указ Президента, то вона повинна отримати необхідні документи щодо дозволу на в’їзд в Україну

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" юрист-міжнародник Борис Бабін та старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького НАНУ Микола Сірий прокоментували можливість в'їзду на територію України позбавленого українського громадянства Михеіла Саакашвілі. Так, за словами юриста Бориса Бабіна, статус людини без громадянства повинен бути посвідченим певним паспортом.

"Згідно чинного законодавства України, якщо особа має чинне громадянство України, вона має право безперешкодно потрапити на територію України, як у пунктах пропуску, так і навіть поза пунктами пропуску.  Якщо людина не має громадянства України і це встановлено через якийсь юридичний акт, рішення суду, чи указ президента, встановлений у загальному порядку, то він має отримати необхідні документи щодо дозволу на в’їзд Україну. Якщо людина є апатрид, за чинним законодавством , тобто людина без громадянства, якщо вона не має постійного виду на проживання в країні, чи дозволу на в’їзд, то вона має отримати візу, в загальному випадку. Тобто, якщо людина без чинних документів потрапляє на пункт пропуску, то також навряд чи вона зможе потрапити у країну. Бо знову ж таки, як я розумію, статус людини без громадянства має бути посвідченим певним паспортом. Тобто якщо людина не має громадянства, то вона має проживати в певній країні, яка видасть цій особі документ, що посвідчує її особу без громадянства. Для нас взагалі є незрозумілий правовий статус цієї людини, на жаль", – розповів Борис Бабін.

У свою чергу співробітник Інституту держави і права ім. Корецького НАНУ Микола Сірий зазначив, що у Саакашвілі є можливість звернутися із проханням допустити його на територію України.

"Насправді ситуація специфічна. Враховуючи те, що ці події по позбавленню громадянства відбулися тоді, коли Саакашвілі перебував поза межами України, то відповідно у нього не було можливості, перебуваючи на території, реагувати на ці події, то недопуск його і тим самим перешкоджання можливості  захищати свої права виглядає дещо сумнівно. Якщо до цього ще докласти загальну політику держави щодо відкритості не тільки на рівні декларацій, а й відкритості дійсної реальної , то якраз цей крок демонструє протилежне, і він не у плюс загальному іміджу України. Я думаю, що на це офіційна влада має зважати. Безперечно, у Саакашвілі як громадянина України, принаймні, як громадянина, яким він був, є можливість звернутись із проханням допустити його на територію України. Якщо буде якась перешкода або недопуск, то оскаржити цей недопуск в негайному порядку і наполягати на праві негайно потрапити на територію України", – розповів Микола Сірий та додав, що підстави позбавлення громадянства не виглядають юридично переконливими.

"З Саакашвілі специфічна ситуація. Як правило, якщо стоїть питання про позбавлення громадянства, дається можливість цій особі принаймні дати якісь пояснення і захищатися з цього приводу. У Саакашвілі такої можливості не було, і в цьому серйозна специфічність. Ну і що стосується підстав позбавлення, то вони не виглядають юридично переконливими", – зазначив Микола Сірий.

Попередній матеріал
У СБУ є інформація, що ФСБ готує в Україні теракти і вбивства - Грицак
Наступний матеріал
Глава СБУ: ФСБ мала намір покласти на колишніх бійців АТО теракти в РФ
Loading...

Експерт про можливість надання Саакашвілі громадянства Литви: Навряд чи воно йому потрібне

Експерт: Що означає припинення громадянства України Саакашвілі

Експерт: Як припинення Саакашвілі українського громадянства вплине на політичне життя України