Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України прокоментувало наміри окупаційної влади Криму передати у федеральну власність РФ острів Тузла, вказавши на незаконність таких дій. Про таке йдеться у повідомленні на сайті МінТОТ.
17 квітня 2018 року окупаційна влада півострова оголосила, що хоче передати острів Тузла площею 6530 м кв у федеральну власність РФ.
У МінТОТ наголосили: "МТОТ наголошує на незаконності таких дій окупаційної влади, які суперечать Конституції та законам України, а також міжнародному праву, оскільки за всіма міжнародними нормами та документами Крим залишається невід'ємною частиною України".
У відомстві наголосили: "Статтею 73 Конституції України передбачено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України".
Відомство також засудило незаконні дії держави-агресора та закликало світову спільноту не визнавати факт передачі частини о. Тузла у власність РФ, "з метою недопущення подальшого нехтування положеннями конституційно-правових норм українського законодавства та основоположних принципів міжнародного права".
Довідка. Острів Тузла – це піщаний острів площею 3,5 кв. км у Керченській протоці між Кримом і Таманським півостровом Краснодарського краю. Острів утворився з залишків Тузлинської коси, продовження Таманського півострова, розмитої під час сильного шторму в 1925 році. У 1941 році радянська влада включила острів до складу Кримської АРСР, яка вже під назвою Кримської області 19 лютого 1954 року була передана до складу Української РСР.
У 2003 році острів став причиною ініційованої Росією територіальної суперечки з Україною. У жовтні 2003-го відбувся територіальний спір щодо права власності на острів між Україною і Росією. Тоді російська влада стверджувала, що він є частиною коси, яка відноситься до континентальної Росії, а до складу України в 1954 році начебто була передана тільки континентальна частина Кримського півострова. Росія навіть почала тоді будувати дамбу до острова. 23 жовтня 2003 будівництво дамби зупинили. Тоді між українськими прикордонниками і російськими будівельниками залишалося близько 100 метрів. У листопаді 2003 прем'єр-міністри Росії і України домовились про припинення подальшого будівництва дамби.
Вже після анексії Криму 1 жовтня 2015 року острів був з’єднаний з материковою Росією робочим мостом РМ1, що є частиною технологічного мосту через Керченську протоку.
"Оні прієдут": соцмережі вибухнули фото "безтуристичного Криму" – фотогалерея















