nv.ua

Тука: У 2014-му на початку "кримської кампанії" Росія мала не тільки військовий сценарій щодо України, а й політичний

Росія повертається до політичного сценарію окупації України

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука.

"Я не хочу називати прізвище людини, бо я не отримував від неї дозволу на це. Але дуже поінформована людина, яку я дуже поважаю, вона мені розповідала, що на початку кримської кампанії у Президента Росії була нарада. І вирішували, що робити з Україною. Як завжди – два крила. Крило військове і крило політичне. Військове крило представляв Шойгу і Сурков, політичне – зараз не готовий сказати. То ідея була в чому? Шойгну і Сурков були переконані, з ними працювала агентура російська, що вони абсолютно без жодних втрат, по квітах і караваях, без жодного супротиву, лише за підтримки народу дійдуть до Дніпра, до Києва дійдуть. В той час як політичне крило пропонувало витратити на підкуп нашої еліти і так як це було свого часу зроблено з Януковичем, фактично перекупити ту еліту, яка прийшла до влади після Майдану. За розрахунками росіян, вони мали на це витратити приблизно 3 мільярди. І наскільки мені відомо, за пропонованим сценарієм було призначено приблизно 2,5-2 млрд відібрати в Януковича, решту доплатити і вирішити питання. Але військове крило було настільки переконливе в своїх віруваннях про коровай-квіти і ніякого спротиву, що вони прийняли рішення, що це буде дешевше. І досвід Криму їм це продемонстрував –цю переконливість", – розповів Тука.

При цьому політик зазначив, що нині Росія повертається до політичного сценарію окупації України: "Зараз, наскільки я знаю, вони повернулися до того самого формату наради і серйозно розглядають питання про запровадження політичного сценарію. Або перекупити, або використати того самого Медведчука. А таких медведчуків у нас – 30% Верховної Ради. А скільки їх по місцях розкидано, в бізнесових структурах –вистачає, на жаль".

Що ще сказав Тука, дивіться у відео:

Попередній матеріал
Суд заарештував капітана затриманого сейнера "Норд": як це було
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": акторка театру та кіно Лариса Руснак в ефірі "5 каналу

Український політв'язень Балух голодує майже три тижні, його стан погіршується – адвокат

Росія проводить широкомасштабні військові навчання в окупованому Криму

"Насмішка над демократією": депутати ВР про вибори президента Росії в окупованому Криму

Міжнародні партнери України не визнають вибори президента РФ в окупованому Криму – Порошенко

"У Кремлі проігнорували": Ще місяць тому Москва отримала ноту із закликом не проводити вибори на окупованих територіях – Беца

Радбез ООН звинуватив РФ у прямій агресії – дипломат від Росії ніби й не помітив