Володимир Горбенко
Володимир Горбенко
5 канал

Суд заарештував капітана затриманого сейнера "Норд": як це було

"Норд" затримали прикордонники в акваторії Азовського моря під прапором Російської Федерації 25 березня – нині судно заарештоване, а екіпаж перебуває в статусі непропущених через держкордон

Херсонський міський суд заарештував капітана судна "Норд", яке затримали два тижні тому в акваторії Азовського моря під прапором РФ. Проте, утриманню моряка під вартою до 31 травня є альтернатива – грошова застава. Чи є охочі заплатити за те, щоб капітан вийшов з ув'язнення – з'ясовували журналісти "5 каналу".

Підсудний – капітан сейнера "Норд" Володимир Горбенко – в розпачі. Після затримання медики діагностували в нього гіпертонічний криз, він і досі скаржиться на самопочуття. Згадує про родину в Криму – трьох дітей та стареньку матір: "Ви ж чули, у мене сім'я вдома залишилася, діти, мати. Не знаю, це проблематично звичайно буде, але швидше за все – буде вноситися застава".

Капітана судна підозрюють у порушенні порядку виїзду з тимчасово окупованої території України з метою заподіяння шкоди інтересам держави. Санкція статті передбачає ув'язнення терміном до 3 років. Суд обрав Горбенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави розміром 35 тис. грн. Володимир Горбенко повідомив суду, що його зарплата у гривневому еквіваленті – близько 27 тис. грн. Проте заплатити цю суму його родичам буде важко – стверджує адвокат.

"Я не здивуюся, що коли буде внесена застава, а вона швидше за все буде внесена, що його так само не будуть відпускати. Є мета, щоб він просто сидів, сидів, сидів. Швидше за все, щоб людину зламати і домогтися якихось там показань", – впевнений захисник Дмитро Щербина.

Риболовецький сейнер "Норд" затримали прикордонники в акваторії Азовського моря під прапором Російської Федерації 25 березня. Нині судно заарештоване. Екіпаж перебуває в статусі непропущених через державний кордон України.

"З самого судна вони здійснювали радіомовлення. В них є певні радіопередавачі, за допомогою яких вони здійснювали радіомовлення з представниками окупаційної влади", – зазначає прокурор Микола Єложенко.

Адвокати капітана вироком суду не задоволені і планують подавати апеляцію. А поки що українська сторона піклується про екіпаж затриманого судна. Моряки не можуть сходити на землю, проте їх забезпечують усім необхідним для життя.

Тетяна Савуля, Вячеслав Нікітченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Тука розповів, чим займатиметься "комісія з примирення" на Донбасі, та хто увійде в її склад
Наступний матеріал
Тука: У 2014-му на початку "кримської кампанії" Росія мала не тільки військовий сценарій щодо України, а й політичний

Суд відпустив з-під варти капітана судна-порушника з окупованої Керчі

Смакота для захисників: херсонські школярі випекли понад 500 пасок для бійців АТО

"Заважала музика": підозрюваному у вбивстві АТОвця продовжили арешт

Суд зобов'язав призначити чиновника з кримінальним минулим керівником УОЗ Харіквщини – подробиці

Справа держзради Януковича: до суду викличуть Добкіна

Чи є в листі Януковича до Путіна відкритий заклик до агресії – відповідь експертів