5.ua

"У Кремлі проігнорували": Ще місяць тому Москва отримала ноту із закликом не проводити вибори на окупованих територіях – Беца

Зі слів речниці МЗС України, рішення офіційного Києва про недопуск громадян Російської Федерації у дипломатичні відомства задля голосування – це свідома та скоординована позиція

Офіційне звернення спрямувала Україна в Організацію Об'єднаних Націй через намір Росії влаштувати завтра в анексованому Криму вибори Президента. 

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко наголосив, що усі результати так званого волевиявлення "будуть нікчемними". Крім того, до звернення додали заяву Міністерства закордонних справ України щодо нелегітимного рішення окупаційної адміністрації організувати вибори російського президента на анексованому півострові.

Речниця МЗС Мар'яна Беца у коментарі "5 каналу" зауважила: рішення офіційного Києва про недопуск громадян Федерації у дипломатичні відомства задля голосування – це свідома та скоординована позиція. І є відповіддю на невиконання Кремлем українського законодавства та норм міжнародного права. З її слів, МЗС ще місяць тому скерувало до Москви ноту, де закликали не проводити вибори на окупованих територіях України. Натомість у Кремлі ці вимоги проігнорували. У вітчизняму зовнішньополітичному відомстві вважають це "волевиявлення" незаконним не лише у Криму чи на Донбасі, а й у дипломатичних установах. Тому проголосувати завтра в Україні зможуть лише російські дипломати.

"Ці вибори відбуваються на території України, вони є не легітимними, тому проведення їх у дипломатичних установах є абсолютно незаконними. Безпека дипломатичних установ буде посилена через можливість провокацій, тому що медійний градус суспільства дуже високий: емоційний спалах щодо РФ, країни-агресора, щодо окупації Криму, щодо Донбасу, політичних в'язнів. І звичайно, ми все це розуміємо, ми не виключаємо провокацій з боку РФ", - прокоментувала Беца.

Водночас спільну заяву напередодні виборів російського президента зробили вісім міністрів закордонних справ. Її оприлюднили на сайті українського МЗС. Глави зовнішньополітичних відомств Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та, власне, України нагадали, що світова спільнота не визнає і ніколи не визнає анексію Криму. Звернули увагу і на порушення прав людини на території окупованого півострова. А також закликали негайно звільнити політичних бранців Кремля.

"Претензії Росії на Крим не були визнані жодним членом міжнародної спільноти. Навпаки ­міжнародна спільнота всебічно засуджує порушення міжнародного права та безперервну мілітаризацію Криму Росією. Генеральна Асамблея ООН прийняла низку резолюцій, які підтверджують підтримку організацією територіальної цілісності України. Європейський Союз спільно з багатьма партнерами, включаючи Сполучені Штати, Канаду та Норвегію, запровадив політику неприйняття анексії та ввів низку санкцій проти осіб і організацій, які їй сприяли. Нарешті ЄС не визнає результатів виборів, які проводяться Росією в Криму... Ми не дозволимо Криму зникнути з міжнародної порядку денного", - йдеться у заяві.

Попередній матеріал
Стале потепління в Україні: коли чекати
Наступний матеріал
Паралімпіада-2018: Україна здобула ще одне золото у лижній змішаній естафеті

МЗС про чотири роки окупації Криму: Ми не будемо грати за російським сценарієм

Під час виборів президента в РФ жодного спостерігача з поважних міжнародних місій у Криму не буде – Айвазовська

У МЗС України прокоментували претензії посольства РФ щодо виборів

Радбез ООН звинуватив РФ у прямій агресії – дипломат від Росії ніби й не помітив

"Реальна насмішка з боку Москви": Клімкін розповів, яка доля Договору про "дружбу" з РФ

Незаконний "референдум" у Криму: хроніка фальсифікації