Харків дільниця
Харків дільниця 5 канал

У Харкові виявили квартири, де прописані понад сотні осіб: чи пов'язано це з виборами

Читайте по-русски
У поліції з'ясовують обставини, відкрили кримінальне провадження за статтею "службове підроблення"

Майже 400 осіб прописані у двох квартирах у Харкові. Таку дивину у списках виборців виявили члени однієї з виборчих дільниць. Мешканці квартири самі розводять руками. В ситуації нині розбирається поліція.

Голова однієї з харківських виборчих комісій демонструє попередні списки виборців. Документи отримали від держреєстру.

"Думали, може гуртожиток, чи що. Потім подзвонили в держреєстр, вони підтвердили – таке є. Він із печаткою, я тут не можу робити ніяких доповнень, змін, я тільки над ним працюю. Мені дають цей список виборців і бюлетені. Член комісії не може щось змінювати, доповнювати чи викреслювати", – пояснює голова дільничної виборчої комісії Валентина Пікалова.

Будинок на вулиці Луї Пастера. Саме тут розташована одна з цих квартир. У ній прописані понад дві сотні осіб. Від 2015 року тут проживає літнє подружжя. Про те, що їхнє помешкання стало справжньою рукавичкою, знають. Кажуть, що приходили до них вже і з банків, і з воєнкомату.

"Ми куди не зверталися в поліцію – ніхто нічого не може зробити. Сказали в райадміністрації, де паспорти прописують, що вони мають право прописувати за законом, мають право прописати скільки завгодно людей", – каже мешканка квартири Людмила Зайончковська.

В іще одній квартирі на цьому ж 172-му виборчому окрузі прописані понад півтори сотні людей. У поліції з'ясовують обставини. Відкрили кримінальне провадження за статтею "службове підроблення".

"На даний час проводиться нами досудове розслідування у вказаному кримінальному проваджені. Збираються всі відповідні докази і по результатам будуть прийняті відповідні рішення", – коментує т.в.о. начальника слідчого відділу індустріального відділення поліції Олександр Дударєв.

Про зайві душі на квадратних метрах знають і в осередку громадянської мережі "Опора".

"Ми бачимо по соціальних мережах, наприклад на сайті ОЛХ, є велика кількість повідомлень про те, що можна когось де завгодно зареєструвати за гроші. Це може вплинути на вибори народних депутатів, наприклад в одномандатних округах, це може вплинути на місцеві вибори, коли результат залежить від того, скільки людей проголосувало на конкретній дільниці. Але на виборах Президента ситуація така, що все підраховується по всій країні, тому вірогідність, що це зроблено саме під них – невелика", – пояснює представник осередку громадянської мережі "Опора" в Харківській області Микола Зінченко.

Проте під час волевиявлення громадські спостерігачі обіцяють приділити цим дільницям особливу увагу.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"До царя на коліна стати": Чийгоз прокоментував "вояж" Бойка до Москви
Наступний матеріал
"Тут не мед": воїну ООС став у пригоді ветеринарний фах на передовій
Loading...

Зміна місця голосування на виборах Президента України: сьогодні останній день

"Черги закінчуються на вулиці": у Києві рекордна кількість охочих змінити місце голосування – сюжет

Передвиборчий ажіотаж: українці масово ринули змінювати місце голосування

ЦВК завершила реєстрацію: за пост президента України змагатимуться рекордні 44 особи

В Україні запустили реєстр корупціонерів: кого внесли в перелік

В Україні стартувала реєстрація на ЗНО: кого допустять до оцінювання і які потрібні документи