Зміна місця голосування
Зміна місця голосування 5 канал

Передвиборчий ажіотаж: українці масово ринули змінювати місце голосування

Читайте по-русски
Від початку кампанії 90 тисяч виборців уже змінили місце голосування. Серед них – ті, хто поїхав на заробітки або навчання до інших регіонів, а також переселенці з окупованих територій

Ця цифра може ще зрости, наголошують у Центрвиборчкомі. Останній термін подачі документів збігає 25 березня, втім, ажіотаж лише зростає. Більше про ситуацію розкаже наш кореспондент Евеліна Михайленко.

Що ближче до 31 березня, то більшає охочих змінити місце голосування. Від початку тижня у відділах ведення Держреєстру виборців утворилися черги. Начальниця одного з таких реєстрів у столиці Олена Більська розповідає: за день приймають більш як 250 осіб, тоді як раніше приходило до шести десятків охочих.

На території Дарницького району столиці вже на 2 тисячі виборців більше. Саме стільки у відділі реєстру виявили бажання голосувати тут, а не за місцем реєстрації.

Щодня близько сотні виборців змінюють місце голосування і в Івано-Франківську. Серед них і Наталія – тимчасова переселенка з Донецька. Жінка розповідає: прийшла перереєструватися у свій вихідний: "Всі ж голосують, а чому мені не проголосувати? Я така сама громадянка України, як інші".

"Щодня цифра збільшується. Якщо ми починали з одного-двох виборців на початку року, то зараз цифра з кожним днем (зростає) – за 100 осіб на день (приходять). Найбільший пік буде 23-25 березня. Це буде щось нереальне, напевно. Прошу всіх людей не затягувати", – каже заступник начальника відділу ведення Держреєстру виборців Івано-франківської міськради Михайло Хвесик.

Не зможуть змінити місце голосування ті, в кого немає реєстрації у паспорті, по-старому – прописки. Таких громадян нині близько 900 тисяч.

"Ми рекомендуємо людям або зареєструватися в органах обліку бездомних, щоб допомогти отримати київську реєстрацію, або звертатися безпосередньо до суду", – пояснює алгоритм дій начальниця відділу ведення Держреєстру виборців апарату Дарницького районного відділу Олена Більська.

  • Які документи потрібні для зміни місця голосування

Щодо документів, то переселенці з тимчасово окупованих територій мають взяти з собою лише паспорт. А от ті, хто переїхав, приміром, задля роботи або навчання, ще й мають надати довідку з місця праці або закладу освіти. Документом, який підтвердить перебування не за пропискою, може бути й договір-оренди житла.

Наразі 90 тисяч українців вже змінили місце голосування. Отже, щоб змінити місце голосування, громадяни мають час до 25 березня включно.

Зміна місця голосування
Зміна місця голосування5 канал

Для цього потрібно знайти адресу найближчого державного органу реєстру виборців на сайті drv.gov.ua, особисто подати документи до відділу та вже 31 березня проголосувати до закриття виборчих дільниць. У разі другого туру виборчих перегонів процедуру потрібно повторити, утім, тоді часу на це буде вже менше.

Евеліна Михайленко, Ольга Рега, Віктор Прокопенко, "5 канал"

Попередній матеріал
На Радбезі ООН виступила донька полоненого українського моряка: "В нас відібрали право бачити рідних"
Наступний матеріал
Київ надіслав ноту протесту Росії за візит її делегації в окупований Крим
Loading...