мовне питання
мовне питання womo.ua

"Треба винести за дужки" – в команді Зеленського розповіли, як ставляться до законопроекту про українську мову

  Читайте по-русски
  Спікер Зеленського сказав, що стосовно самого законопроекту, який зараз розглядають нардепи у Верховній Раді, "треба сісти і детально розібратися"

  У штабі кандидата в президенти Володимира Зеленського детально не аналізували законопроекту 5670-д  "Про мову", який нині розглядає Верховна Рада. Про це заявив у коментарі "Українському тижню" головний політтехнолог та спікер штабу кандидата Дмитро Разумков.

  Читайте також: "Я починаю боятися" – користувачі мережі коментують заяви команди Зеленського щодо закону про мову

  "Проблема в тому, що в нас питання мови політики порушують перед виборами, от у чому проблема. Насправді, все, що може роз'єднувати українців, – віра, мова, територія, якісь історичні лідери, – потрібно винести за дужки, принаймні доти, доки ми не закінчимо війну", – зазначив Разумков.

  Він також сказав: "Якщо говорити про мову в цілому, то позиція Зеленського дуже проста. Єдина державна мова – українська. Інших альтернатив не може бути. Це записано в Конституції та абсолютно правильно. Якщо казати про популяризацію української, то це слід робити, і це робиться сьогодні. Зазвичай, нормальні держави ідуть шляхом "пряника": створення пільгових умов оподаткування на продукти, які виходять українською, створення інших умов. Однак, якщо ми кажемо про друковану продукцію, то змушувати випускати її певною мовою – це вплив на бізнес. Десь читають українською, а десь, за всієї поваги, ні. З російською така сама історія. Треба підходити зважено і популяризувати за допомогою економіки. Так за 5-10 років ми абсолютно підемо від цієї проблеми. Глобально, її і сьогодні немає. Хлопці на фронті, на сході розмовляють різними мовами. Не лише українською і російською. Хтось грузинською, а хтось англійською. Патріотизм не виміряти мовою".

  Разумков також зазначив, що стосовно самого законопроекту, який зараз розглядають нардепи у Верховній Рада, "треба сісти і детально розібратися", а тоді вже визначатися з підтримкою або ні.

  Він сказав: "Була дуже гаряча виборча кампанія, щоб вникнути у суть. Більше ґрунтуюся на словах журналістів, але вони часто подають кожен зі своїми відтінками. Повторюю, популяризація мови необхідна, але застосування жорстких механізмів більше пов'язано з виборчою кампанією, ніж з проблемами в суспільстві. Якщо була така необхідність ухвалити цей закон, то це слід було робити у 2015-му, щоб сьогодні ніхто вже не відкривав рота і не казав, що це пов'язано з виборами".

  Як повідомляв 5.UA, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 19 грудня 2018 року заступник нардеп Ірина Подоляк повідомила, що комітет Верховної Ради з питань культури та духовності вирішив прибрати із законопроекту про мову норму про кримінальну відповідальність. За її словами, законопроект отримав 2049 поправок від народних депутатів.

  Попередній матеріал
  Українські десантники отримали американські парашути Airborne Systems North America: який вигляд вони мають
  Наступний матеріал
  На місці зруйнованих Помпеїв археологи знайшли античний фастфуд
  Loading...