Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл 5 канал

"Слон у крамниці": Чорновіл проаналізував зовнішню політику Зеленського

Читайте по-русски
Український лідер не здатен спілкуватися зі світовими лідерами на рівних, вважає експерт

Про перспективи підтримки України на міжнародній арені після зустрічі Трампа й Зеленського спілкувалися у студії "5 каналу" з політичним експертом В’ячеславом Чорноволом.

На його думку, з’являється ризик послаблення цікавості США до України та її проблем.

"Мені здається, найголовніше те, які перспективи в України. Трамп, погравшись трохи в українську карту тиску на Росію (в нього були свої бізнес-інтереси), зараз вирішив, що йому, ніж тиснути на Путіна – з ним ліпше домовлятися. І сьогодні вимагає, щоб Зеленський вів прямі переговори з Росією, що не треба ніяких посередників. Зеленському, який і так своїм безглуздям і своїми словами руйнує "нормандський формат", підтримку Європи допомагає доруйновувати", – зазначив Чорновіл.

При цьому, вважає Чорновіл, подальша доля Трампа в цьому контексті не надто важлива. Він пояснює, чому:

"Насправді Трамп, зігравши досить позитивну роль у ставленні до України в російсько–українському конфлікті, зараз почав відігравати негативну. Особливо після відставки Курта Волкера. Мені здається, що його роль для України ставатиме дедалі гіршою. Тому насправді мене не дуже цікавить доля Трампа".

На думку експерта, помилка українського лідера в тому, що він не здатен встановити контакту зі світовими лідерами, як рівний із рівними.

Зустріч Трампа та Зеленського
Зустріч Трампа та ЗеленськогоОфіс президента

"Дивлячись на цю розмову, на її стенограму, я не побачив у ній прямого тиску Трампа на Зеленського. Трамп ніби натякає. А Зеленський так заглядає в очі, так заглядає в рота, так старається сподобатися. Це особливо було видно під час візиту недавнього, коли Зеленський загравав перед Трампом, оце потискання руки, схилившись", – каже Чорновіл.

Невизначена поведінка, зауважує експерт, завела Україну і зокрема Зеленського в глухий кут. Як наслідок, було зруйновано двопартійну систему підтримки України в США.

"Ми на певний період військову підтримку все-таки зараз отримаємо, фінансову отримаємо. Найосновніше – політична підтримка. Мені здається, в цій ситуації ми дуже жорстко надломили підтримку. Перше, зруйнована двопартійна система підтримки, Україна стала каменем розбрату, – завдяки цьому фортелю Зеленського, між двома політичними силами в США. І хоч скільки б вони говорили дипломатичних фраз, у США ми втратили двопартійну підтримку: республіканці обурені, тому що Зеленський підставив Трампа фактично, демократи обурені, бо він дав обіцянки підтримувати Трампа проти їхнього можливого кандидата Байдена", – пояснив Чорновіл.

Приблизно така сама ситуація склалася і в контактах з європейськими силами, зауважує він: "Заяви, які стосуються європейських лідерів, викликали просто бурю. Я відслідковую завжди німецьку пресу: вони (німецька влада – ред.) змушені іти на поводу у суспільства. Якщо суспільство каже, що не треба жертвувати заради України, коли всі газети написали, що "Україна нас відверто облила брудом" в особі Зеленського. А Зеленський для них – це є позиція українського народу".

Він додав: "У Європі теж ситуація гірша. Якщо врахувати, що як слон у фаянсовій крамниці, повелися ми щодо ПАРЄ – візит Богдана Яременка до Риги, де відбувалася нарада керівників делегації, які мали встановити пул підтримки України, було провалено, ми показали, що нічого від них узагалі-то не потребуємо. І вони сказали: "То й добре".

Він підсумував: "У нас прийшли до влади непрофесійні політики. Професійний політик має спроможність переступати через психологічні фактори. Непрофесійний політик живе експресіями, спалахами емоційними".

Повне відео розмови дивіться тут:

Нагадаємо, Кулеба оцінив телефонну розмову Трампа і Зеленського, яка відбулася 25 липня, порівнявши її з "розігрівом перед концертом".

Попередній матеріал
На Дніпропетровщині затримали пропагандиста, який працював на ФСБ
Наступний матеріал
Музичний жовтень у філармонії – афіша
Loading...

Чорновіл про подвійне громадянство чиновників: Той самий суд ухвалив діаметрально протилежні рішення щодо Супрун і Насірова

Чорновіл припустив, кому вигідний "парад технічних кандидатів" у президенти

"Повернення в СРСР через молодняк": Чорновіл про виборців Зеленського

Міг би виповнитися 81 рік: у Києві та Львові згадували В'ячеслава Чорновола

Чорновіл розказав, що чекає парафіян після отримання томосу

"БлогПост": Блогери "розкладуть" по поличках Тараса Чорновола у п’ятничному форматі HATE NIGHT SHOW