Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл 5 канал

"Дикий шок": Тарас Чорновіл прокоментував брифінг Зеленського

Читайте по-русски
Президент не знає про те, що ноти, які направляє МЗС, є сферою відповідальності саме МЗС, зазначив політик

Володимир Зеленський не знає обов’язків глави держави. Таку думку в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" висловив політичний експерт, ексдепутат Верховної Ради Тарас Чорновіл.

"Те, що я почув (брифінг Зеленського – ред.) – це було диким шоком. Президент не поінформований, що від імені держави говорить не тільки президент, а й міністр закордонних справ також. Хай йому повідомлять про це його великі спеціалісти з конституційного права. В нього там такі нібито є, які, правда, Конституції поки що ще не бачили", – прокоментував політик.

Він додав: "Президент не знає про те, що ноти, які направляє МЗС, є сферою відповідальності саме МЗС. У нас Конституція і закони, і Віденська конвенція не передбачають декількох речей: вони не передбачають того, що президент може не знати своїх повноважень і повноважень МЗС, і вони передбачають, що такі ноти, рішення, які приймає міністерство, не можуть мати політичного характеру. Вони мають чисто юридичний характер".

Чорновіл також пояснив, що нота МЗС "не узгоджується (з президентом – ред.), за нею не роблять запиту". Політексперт також додав, що жоден із президентів України ніколи не погоджував ці питання. 

"Глава держави може лише рекомендувати міністрам закордонних справ звернутися з тією чи іншою нотою. Президенту про це не відомо", – підсумував Чорновіл.

Довідка. Тарас Чорновіл – фахівець у галузі міжнародного права, народний депутат Верховної Ради III, IV, V, VI скликань.

Як повідомляв 5.ua, Росія готова повернути полонених українських моряків, якщо Київ дасть письмові гарантії їх кримінального переслідування за російськими законами. МЗС України направило Росії ноту з вимогою безумовного невідкладного звільнення моряків, не проконсультавшись із керівництвом держави, що викликало обурення президента Зеленського.

Попередній матеріал
"Домовленості" Медведчука: СБУ не має офіційної інформації про звільнення "заручників"
Наступний матеріал
Негода в Україні потрощила автівки й поламала дерева, одна людина загинула – фото, відео

Політолог Тарас Чорновіл у програмі "Кендзьор" – трансляція

Чорновіл: "Гриценко токсичний у питаннях оборони для виборців Зеленського"

Партія Зеленського "Слуга Народу" коливається між проросійським і олігархічним впливами – Чорновіл

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

Чорновіл про подвійне громадянство чиновників: Той самий суд ухвалив діаметрально протилежні рішення щодо Супрун і Насірова

Чорновіл припустив, кому вигідний "парад технічних кандидатів" у президенти