Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

Музичний жовтень у філармонії – афіша

На вас чекатимуть Федеріко Гульєльмо, Валерій Соколов, Олексій Ботвінов, Рікардо Касеро, Дьордь Оравец та інші

2 жовтня у Національній філармонії України виступить Федеріко Гульєльмо. За участю Київського камерного оркестру відбудеться концерт "Вівальді: зародження, слава, згасання" як відкриття П’ятого італійського фестивалю барокової музики Italia Festival Barocco. Знаний у світі диригент та скрипаль Федеріко Гульєльмо гратиме на скрипці майстра Франческо Гобетті, яка створена 1721 року у Венеції.

Відомо, що ще за життя італійський композитор, диригент та педагог Антоніо Вівальді (1678-1741) отримав європейське визнання і як скрипаль-віртуоз. Він створив "ломбардську" манеру виконання чим і вплинув на розвиток віртуозної скрипкової техніки. Його музика – яскрава сторінка барокового епохи. Він – автор опер й ораторій, але сьогодні найбільш відомими є саме його скрипкові твори та інструментальні концерти. Він створив їх понад 500. Деякі з них і звучатимуть цього вечора.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

4 жовтня у Національній філармонії України виступить Валерій Соколов. Звучатимуть скрипкові концерти сучасного українського композитора-класика Євгена Станковича.

Валерій Соколов – один із найбільш успішних у світі молодих скрипалів із України. Визнання отримав завдяки технічній бездоганності гри, емоційній манері виконання та художній зрілості своїх інтерпретацій найскладніших творів скрипкового репертуару. Протягом 2015-2016 років Валерій Соколов записав для фонду Українського радіо три скрипкові концерти та "Українську поему" Євгена Станковича.

Перший Концерт-поему Євген Станкович написав 15 років тому, а третій – у 2017 році. Тобто ці твори – певний творчий результат композитора за перші майже двадцять років ХХІ століття. Третій скрипковий концерт Євген Станкович присвятив саме Валерію Соколову. Композитор відзначив, що ідея Третього концерту з’явилася, коли у виконанні Валерія він почув власний Другий концерт. Два роки тому Валерій Соколов випустив платівку із цими трьома концертами Євгена Станковича. Цього разу скрипкові концерти Євгена Станковича звучатимуть в одному концерті у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Віталія Протасова.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

8 жовтня у Національній філармонії України виступить піаніст Олексій Ботвінов у супроводі запорізького філармонійного оркестру під орудою В’ячеслава Реді. Концерт відбудеться до 80-річчя заснування Запорізької обласної філармонії та створення Запорізької області. Звучатимуть твори класиків ХІХ та ХХ століття – Петра Чайковського та Рейнгольда Глієра, долі яких пов’язані з Києвом.

Петро Чайковський любив бути в Україні, зокрема, в Києві. Творами Чайковського кияни захоплювались ще за життя композитора. Тут він зустрічався з Миколою Лисенком, слухав хор у Софії Київській та прем’єри власних опер. Декілька творів Чайковський написав саме в Україні, зокрема, дві симфонії, романси на вірші Тараса Шевченка та Перший фортепіанний концерт. Відомо, що Чайковський – вчитель Сергія Танєєва, а Танєєв вчив Рейнгольда Глієра.

Глієр народився в Києві, у будинку по вулиці Басейній. Тут він вчився в класі відомого скрипаля Отакара Шевчика, пізніше Глієр фактично став першим ректором київської консерваторії, створив студентський оркестр, яким і диригував, писав музику. Сьогодні музику Глієра час від часу можна чути, але сто років тому вона звучала частіше. А ще в його класі вчилися засновники композиторської школи ХХ століття – Левко Ревуцький та Борис Лятошинський.

Олексій Ботвінов ввжається одним із найкращих піаністів світу. Відомо, що народний артист України Олексій Ботвінов – єдиний, хто понад 300 разів на різних сценах світу виконав "Гольдберг-варіації" – неперевершений шедевр Йоганна Себастьяна Баха. Також він заснував і є президентом фестивалю Odessa Classics та постійно гастролює в різних країнах світу. Цього разу в його виконанні звучатиме легендарний Перший фортепіанний концерт Петра Чайковського.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

10 жовтня відбудеться концерт "Віват, оркестр!", присвячений 40-річчю єдиному в країні Національному академічному духовому оркестру України. Під орудою диригентів Михайла Мороза та Олексія Вікулова звучатимуть найпопулярніші та найулюбленіші твори шанувальників цього колективу. Ця музика створить особливо святковий настрій!

Національний академічний духовий оркестр України – перший та єдиний цивільний духовий оркестр такого рівня і статусу в Україні, один із найкращих колективів України. Основою репертуару оркестру є українська та світова класика. Але програми його концертів мають дуже широкий діапазон: і джаз, і кіномузика, і концептуальні тематично-монографічні проєкти. Цього сезону, наприклад, можна чути такі: "Магічний світ мюзиклів Сера Ендрю" (24 жовтня), "Ріхард Вагнер" (10 грудня), "Легенди року" (28 січня), "Глен Міллер" та "Джордж Гершвін" (відповідно – 9 та 24 червня) і не лише.

Святкуймо ювілей неперевершеного Національного академічного духового оркестру України разом! Адже, щоразу концерти цього колективу – можливість почути відомі музичні твори в оновленій версії. Переконайтесь особисто!

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

11 жовтня у Національній філармонії України виступить диригент Рікардо Касеро (Іспанія), який керуватиме філармонійним оркестром.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

Щороку 12 жовтня у світі відзначають День іспанської мови, або День іспаномовної культури. Це – своєрідне єднання усіх іспаномовних людей і країн, культура яких пов’язана із Королівством Іспанії. Адже, 12 жовтня 1492 року герой Іспанії Христофор Колумб досяг берегів Нового Світу. Так, в Америку прийшла іспанська мова та культура.

Цього вечора звучатиме музика французьких композиторів Едуара Лало, Еммануеля Шабріє, Жоржа Бізе та Моріса Равеля на іспанську тематику, що символічно. Взагалі, у 1870-і роки "іспанська тема" була дуже популярною у Франції. У цей час, наприклад, Жорж Бізе писав оперу "Кармен", а Едуар Лало написав симфонію для скрипки з оркестром, яку присвятив іспанському легендарному скрипалеві та композитору Пабло Сарасате. Він був першим виконавцем цього твору, який став репертуарним у творчості скрипалів наступних поколінь. Цього вечора солістом виступить Назарій Пилатюк.

13 жовтня у Національній філармонії України вперше в Україні у виконанні флейтиста Юрія Шутка та піаніста Юрія Кота звучатиме цикл із дванадцяти сонат класика епохи бароко Георга Фрідріха Генделя.

Цьогоріч виповнилося 260 років від дня смерті Георга Фрідріха Генделя. Сьогодні, мабуть, він більше відомий власними операми, але його камерно-інструментальна творчість не менш цікава. Так, Сонати для флейти вийшли друком 1731 року як перший опус. Але вони написані раніше й є вершиною виконавської майстерності для флейтистів. Флейтист Юрій Шутко відзначає, що "мелодійний характер флейтового письма, яскравість виразних засобів – це якості, які споріднюють сонати Генделя та Кореллі. Є і певна мелодійна схожість окремих тем. Так, тема Adagio g-moll'ної сонати близька знаменитій темі фолії Кореллі, а Larghetto із Четвертої сонати Генделя нагадує мелодійні звороти Largo Верачіні. Ці приклади свідчать про засвоєння Генделем інтонаційного ладу сонат Кореллі, але в цілому сонати Генделя відрізняються від італійської сонати. Зокрема, в сонатах Генделя відсутнє звуження циклу до тричастинності, оскільки, вони переважно складаються із чотирьох частин. Але у тричастинних сонатах – швидкі частини обрамлюють повільну, п’яти і семичастинні нагадують сюїту з мелодійними та запальними танцями. У генделівських сонатах усі повільні частини, записані скорочено. Їх повинен розшифрувати сам виконавець… Це вимагає особливої майстерності".

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

18 жовтня Національна філармонія України презентує третю частину музично-літературної трилогії "Чародій Рахманінов. Життя і доля", де звучатимуть симфонічні твори та фрагменти з опер Сергія Рахманінова.

Минулого року світ відзначав 145-ту річницю від дня народження Сергія Рахманінова. Доля Рахманінова тісно пов’язана і з Києвом… Сергій Рахманінов причетний до відкриття Київської консерваторії, мав виступи як піаніст у концертах київського відділення Імператорського музичного товариства, тут відбулася прем’єра його дипломної роботи – опери "Алєко" й не лише.

Протягом 2019 року (2 травня, 1 червня, 18 жовтня) Національна філармонія України презентує музично-літературну трилогію "Чародій Рахманінов. Життя і доля" за однойменною книгою київського письменника Олександра Головцова (автори цього проєкту – народний артист України, професор Володимир Лукашев, письменник Олександр Головцов). Перша та друга частини трилогії представили камерно-інструментальні та камерно-вокальні твори Сергія Рахманінова, а 18 жовтня відбудеться третя частина цього циклу, де звучатимуть оперно-симфонічні твори. Зокрема, легендарний Другий фортепіанний концерт виконає знаний піаніст Антоній Баришевський.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

19 жовтня в Національній філармонії виступить оркестр військово-повітряних сил США

Із нагоди Дня захисника України, що традиційно відзначається у жовтні, відбудеться концерт "Mузика свободи". Звучатимуть твори Гленна Міллера, Бінга Кросбі, Елвіса Преслі.

"Музика свободи" – продовження серїї музичних заходів дипломатичної місії послів США в Україні та презентує спільний проект The USAFE Band із Київським камерним оркестром. Щоразу київські виступи оркестру військово-повітряних сил США – The USAFE Band – присвячені плідній співпраці України та США в сферах військової та культурної дипломатії.

Від 1943 року, моменту заснування оркестру, The USAFE Band дав понад 20 000 концертів, відвідуючи близько 400 країн на рік. Оркестр знаменитий своїми виступами для монархів і керівників держав. The USAFE Band по праву пишається високими досягненнями та радий ділитися із шанувальниками в Україні власним виконанням, яке надихає. Цього разу концертна програма в Національній філармонії України віддає честь американській музиці часів Другої світової війни.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

22 жовтня у Національній філармонії України виступить легендарний угорський піаніст Дьордь Оравец. У його виконанні в супроводі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України звучатиме музика угорського композитора-класика Ференца Ліста. Концерт-присвята цьому композитору-легенді, реформатору фортепіанного виконавства відбудеться в день народження Ференца Ліста, якого кияни чули особисто майже 200 років тому.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

24 жовтня Національна філармонія України запрошує на ще один цікавий проєкт від National academic symphonic band of Ukraine. Цього разу звучатиме музика сучасного британського композитора Ендрю Ллойда Веббера (Andrew Lloyd Webber).

Легендарний Ендрю Ллойд Веббер написав не лише шістнадцять мюзиклів, а й теми до кінофільмів та реквієм, став лауреатом численних нагород, зокрема, "Оскара" та "Греммі". Його мюзикли "Привид опери", "Кішки", "Ісус Христос-суперзірка" нині є найпопулярнішими та найяскравішими творами цього жанру. Дізнайтесь особисто у чому саме магія цієї музики, адже, всі "секрети" відкриваються саме у момент звучання.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

25 жовтня у Національній філармонії України разом із філармонійним оркестром під орудою Миколи Дядюри виступить маленька скрипалька Хімарі Йошімура (Японія).

У березні цього року Хімарі Йошімура, 7-річна японська скрипалька, виграла Гранпрі Міжнародного конкурсу молодих скрипалів Grumiaux-2019, що відбувається у Брюсселі (Бельгія). Під час свого дебюту в Києві вона виконає Скрипковий концерт Ніколо Паганіні. Також звучатимуть твори Вольфганга Амадея Моцарта та Ріхарда Штрауса.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

27 жовтня у Національній філармонії України виступлять піаністи Павло Качнов та Альберт Мамрієв (Ізраїль-Німеччина). Звучатиме музика Сергія Рахманінова, Сергія Прокоф’єва та Максима Березовського.

Павло Качнов народився в Україні, в сім’ї музикантів. Від трьох років під керівництвом матері почав грати на фортепіано. Від 1992 року у КССМШ ім. Лисенко вчився у класі заслуженого працівника культури України Ірини Барінової. Від 16 років продовжує навчання в НМАУ ім. Чайковського (клас професора Бориса Федорова, а потім клас професора Бориса Архимовича), а також активно концертує в Польщі, Швейцарії, Австрії, Іспанії. Від 2009 Павло Качнов переїжджає до Відня вдосконалювати свою майстерність в класі професора О. Майзенберга в Віденському університеті музики і виконавського мистецтва. Павло Качнов – соліст Віденського Королівського оркестру, лауреат багатьох національних і міжнародних конкурсів. Нині він постійно гастролює в Європі із сольними та камерними програмами. Репертуар Павла Качнова охоплює широкий спектр – від музики бароко до сучасної.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

Альберт Мамрієв народився в Дагестані, в сім’ї музикантів. Почав навчання в школі для обдарованих дітей при Московській консерваторії імені Петра Чайковського, а закінчив Музичну академію при Тель-Авівському університеті та аспірантуру в Вищій школі музики в Ганновері, де молодому аспіранту відразу ж запропонували викладати на кафедрі фортепіано. Альберт Мамрієв – соліст Берлінської філармонії та лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Артист володіє вражаючою виконавською технікою, неабияким темпераментом і артистизмом. У музичному світі його знають, як чудового інтерпретатора музики Баха, Бетховена та Ліста. Він постійно виступає з концертами і проводить майстер-класи у світі, є членом журі багатьох міжнародних конкурсів та музичних фестивалів, а ще – засновником і художнім керівником Міжнародного конкурсу піаністів Neue Sterne.

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

29 жовтня у Національній філармонії України виступить український піаніст Євген Громов. Він представить музику класиків ХХ-початку ХХІ століття – угорця Бели Бартока й українця Володимира Загорцева.

Барток і Загорцев. Обидва цікавились фольклором, обидва приймали виклики часу й були двічі одружені. Бела Барток був сучасником Бориса Лятошинського, одним із учнів якого був і Володимир Загорцев. Мабуть, саме Загорцев залишився вірним принципам Вчителя до останньої ноти. 27 жовтня Володимиру Загорцеву виповнилося би 75…

Афіша філармонії
Афіша філармонії 5.ua

Попередній матеріал
"Слон у крамниці": Чорновіл проаналізував зовнішню політику Зеленського
Наступний матеріал
"Треба мати велику фантазію" – Луценко відреагував на відкриття проти нього провадження

"Ми знаємо, що ви робитимете під час свого дозвілля": афіша Києва пропонує відвідати найближчі топ події

Ювілейний фестиваль "Червона рута" готується запалювати нові зірки в Чернівцях – репортаж

З екрану – на лід: у Києві відбудеться вистава "Крижане серце" про двох принцес та сніговика Олафа

У Docker Pub відбудеться концерт на честь Кузьми Скрябіна

Літні вечори у філармонії: розклад концертів на серпень

"Докер пабу" – 17 років: святкуємо разом зі світовою зіркою – гуртом Secret Service