Філармонія
Філармонія 5.ua

Літні вечори у філармонії: розклад концертів на серпень

В останній місяць літа відвідувачів чекатиме класика та голлівудські саундреки

"ПЕТРО ЧАЙКОВСЬКИЙ"

8 серпня на відкритті фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" у Національній філармонії України звучатиме музика Петра Чайковського.

Концерт для скрипки з оркестром створено Чайковським у Швейцарії 1878 року. Спочатку автор присвятив цей твір скрипалю Леопольду Ауеру, але з часом змінив на присвяту скрипалеві Адольфу Бродському. Цей концерт вражає особливо блискучою віртуозністю партії скрипки. Цього разу він звучатиме у виконанні молодого виконавця Романа Холматова, який вперше виступить із філармонійним оркестром.

У 1870-і, але вже в столиці Італії, Чайковський написав Італійське капричіо. Присвятив його відомому віолончелісту та композитору Карлу Давидову, який в ті роки був директором Петербурзької консерваторії. Перше виконання відбулося в Москві під орудою Миколи Рубінштейна. Капричіо сповнене життєрадісності римського карнавалу.

Мабуть, найвідомішими у світі є балети "Спляча красуня", "Лебедине озеро" та "Лускунчик" Петра Чайковського. Цього разу у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Ігоря Палкіна звучатимуть вальси з цих балетів.

"ВІВАЛЬДІ. КРЕЙСЛЕР. БАХ"

12 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні вечори" звучатиме музика Антоніо Вівальді, Фріца Крейслера та Йоганна Себастьяна Баха. Солістами виступлять Сергій Шотт (скрипка), Олесь Ясько (скрипка), Валентина Матюшенко (сопрано), Оксана Нікітюк (мецо-сопрано), Ольга Табуліна (мецо-сопрано), Лоліта Хомліченко (віолончель), Богдан Галасюк (гобой). Цей концерт починає тріаду циклу "Київська камерата запрошує" (художній керівник і головний диригент – Валерій Матюхін).

Виконання музики скрипаля Фріца Крейслера разом із творами барокових композиторів – невипадкове. Адже концерт для скрипки з оркестром цього австрійця – у стилі Вівальді. Цікаво, що за життя Крейслер був містифікатором і приховував авторство власних творів. Лише найближчі друзі знали про його таємницю. Найвідомішим виконанням його скрипкового концерту є версії самого композитора та його сучасника Давида Ойстраха.

THE BEST OF HANS ZIMMER

13 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні вечори" звучатиме музика з кінофільмів, яку створив один із найкращих сучасних композиторів у Голівуді – Ганс Ціммер. Програма The best of Hans Zimmer звучатиме востаннє.

На вас чекатимуть саундтреки до кінофільмів "Пірати Карибського моря", "Скриня мерця", "Код да Вінчі", "Людина дощу", "Король Лев", "Скеля", "Гладіатор", "Король Артур", "Багряний приплив", "Початок" у виконанні неперевершеного Національного академічного духового оркестру України.

Цей вечір саме для тих, хто проґавив всі концерти з музикою Ганса Ціммера в 155-му концертному сезоні, або для тих, хто хотів би чути її цілободово.

ВЕЧІР СЕРЕНАД

14 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" звучатимуть серенади Вольфганга Амадея Моцарта, Петра Чайковського та Едварда Елгара у виконанні Київського камерного оркестру.

Серенада – один із найромантичніших старовинних жанрів. Зазвичай, це – ліричний музичний твір, який обов’язково комусь присвячений. Серенади відомі від епохи Середньовіччя, коли їх виконували трубадури ввечері або вночі під вікнами коханої. Жанр набув особливого поширення в Італії та Іспанії. Співак сам акомпанував собі на лютні, мандоліні або гітарі. Пізніше серенада увійшла і в оперу.

"БІЗЕ. ПУЛЕНК. РАВЕЛЬ"

15 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Ігоря Палкіна звучатиме французька музика – твори Жоржа Бізе, Франсіса Пуленка та Моріса Равеля.

Мабуть, для багатьох справжнім відкриттям цього вечора стане Концерт для клавесина з оркестром Франсіса Пуленка. Композитор створив його у 1920-х роках на замовлення польської виконавиці Ванди Ландовської й для її, спеціально виготовленого, клавесина. Концерт має назву "Сільський". За задумом композитора, така назва мала би нагадувати Ерменонвіль, в околицях якого певний час жила Ванда. Ця місцевість подібна до типу селищ у XVIII столітті. Але в творі Пуленка немає стилізації. Старовинність у концерті видніється крізь індивідуальний стиль композитора. Партію клавесина виконає Олена Жукова.

Філармонія
Філармонія5.ua

"НА ХВИЛЯХ СЕНИ І ДУНАЮ"

19 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" відбудеться концерт Національного ансамблю солістів "Київська камерата" під назвою "На хвилях Сени і Дунаю". Звучатиме музика французьких, австрійських та угорських композиторів-класиків – Франсуа Буальдьє, Каміля Сен-Санса, Жуля Массне, Жака Оффенбаха, Йоганна Штрауса, Франца Легара, Імре Кальмана. Солістами виступлять народна артистка України Богдана Півненко (скрипка), Ярослава Некляєва (арфа), Тетяна Журавель (сопрано), Олеся Токаренко (сопрано).

Філармонія
Філармонія5.ua

Мабуть, особливу увагу слід звернути на твір Франсуа Буальдьє (1775-1834). Концерт для арфи та оркестру цього популярного у свій час паризького оперного композитора часто можна почути в Харкові, а нещодавно цей твір звучав у Дніпрі. Але його досить рідко виконують у Києві.

Арфістка Ярослава Некляєва, зізналася, що мріє виконати твір Буальдьє ще від дитинства. І цього серпневого вечора гратиме його вперше: "Художній керівник і головний диригент "Київської камерати", у складі якої я граю, Валерій Олександрович Матюхін ще навесні спитав мене, що саме я мрію заграти. І я згадала про музику француза Буальдьє. Ця мрія виникла ще у шкільні роки, під час моєї участі у міжнародному конкурсі імені Лілі Ласкін у Парижі. Мені було 14 років. Тоді моя мама, Олеся Пилипчак, в арфовій крамниці знайшла диск і партитуру цього концерту та подарувала мені. Це був запис із виконанням французької арфістки Маріси Рабле. Відтоді, її версія – моя улюблена інтерпретація цього твору. Сам концерт неймовірно мелодійний, усі теми запам’ятовуються від першого прослуховування і залишаються з вами ще певний час".

"ЕННІО МОРРІКОНЕ. ЛИЦАР КОХАННЯ"

20 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" у виконанні неперевершеного Національного академічного духового оркестру України звучатиме музика одного з найвідоміших кінокомпозиторів сучасності – італійця Енніо Морріконе.

Енніо Морріконе написав музику до понад 400 фільмів і телесеріалів, знятих в Європі та США. Цього разу на вас чекатимуть саундтреки з фільмів "Недоторканні", "Місія", "Хороший, поганий, злий", "Приходь одного вечора повечеряти", "За жменю динаміту", "Новий кінотеатр "Парадиз"", "Професіонал", "Одного разу в Америці", "Легенда про піаніста" у виконанні Національного академічного духового оркестру України (диригент – Михайло Мороз). Цього серпневого вечора програма концерту "Лицар кохання" створить для вас особливо святковий настрій!

"ВІВАЛЬДІ. П’ЯЦЦОЛЛА"

21 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" звучатиме музика італійця Антоніо Вівальді та аргентинця Астора П’яццолли.

Пори року – одна із найпопулярніших тем в історії мистецтва. Зокрема, у музиці до цієї теми зверталися класики різних епох – італієць Антоніо Вівальді, австрієць Йозеф Гайдн, аргентинець Астор П’яццолла, а також – сучасний український композитор Золтан Алмаші. Перелік імен можна продовжувати…

Київський камерний оркестр представить на сцені Національної філармонії "Пори року" Антоніо Вівальді та "Пори року в Буенос-Айресі" Астора П’яццолли. Створені в різні епохи, в різних країнах, у різних стилях, обидва твори належать до найпопулярнішого репертуару світової класики.

"МЕНДЕЛЬСОН. ДЮКА"

22 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Грегора Беттхера (Німеччина) звучатиме музика німця Фелікса Мендельсона-Бартольді та француза Поля Дюка. Cолісткою виступить молода скрипалька Юлія Ван.

Юлія Ван – лауреат міжнародних конкурсів, які відбувалися, зокрема, в Італії, Болгарії, Молдові, Україні. Грає на скрипці від шести років. 2007 року почала навчання в класі Людмили Овчаренко в Київській середній спеціалізованій музичній школі імені Миколи Лисенка, але від 2010 року – в класі професора Кшиштофа Вегжіна в Музичній Консерваторії Ганновера (Німеччина). Артистка брала участь у майстер-класах скрипалів Іди Гендель і Джона Стрітса, стала стипендіатом фонду Ієгуді Менухіна Live Music Now. Вона постійно виступає в Україні, Німеччині, Іспанії, Італії, Польщі, Франції та Голландії, зокрема, із симфонічним оркестром Ганновера (Німеччина) та із камерним оркестром Граубюнден (Швейцарія). Цього вечора в її виконанні звучатиме знаменитий Скрипковий концерт Фелікса Мендельсона-Бартольді.

Філармонія
Філармонія5.ua

"НІКОЛО ПАГАНІНІ"

26 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" звучатиме музика Ніколо Паганіні. Солістами виступлять народна артистка України Богдана Півненко (скрипка), Георгій Соколов (скрипка), Роман Холматов (скрипка), Ганна Фролова (скрипка), Катерина Супрун (альт), Назарій Стець (контрабас). Цей концерт завершує тріаду циклу "Київська камерата запрошує".

У перше десятиліття ХІХ століття Паганіні написав свої знамениті 24 каприси для скрипки соло, які позначив як перший твір. Пізніше він створив ще скрипкові концерти, сонати для скрипки та гітари, квартети для скрипки, альта, віолончелі та гітари, різні перекладення для скрипки та інші. Власні твори також виконував у гастрольних виступах. Теми з творів Паганіні знайшли відголос у музиці не лише сучасників – Ференца Ліста, Роберта Шумана, Йоганнеса Брамса, а й композиторів-класиків ХХ століття – Сергія Рахманінова та Вітольда Лютославського, а також українського сучасного композитора Мирослава Скорика.

"ДЖОН ВІЛЬЯМС"

27 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" у виконанні неперевершеного Національного академічного духового оркестру України звучатиме музика одного з найуспішніших кінокомпозиторів сьогодення – американця Джона Вільямса.

Всю його музику складно виконати у програмі одного філармонійного концерту. Цього разу на вас чекатимуть саундтреки з фільмів "Індіана Джонс", "Піймай мене, якщо зможеш", "Термінал", "Сам удома", "Далеко-далеко", "Список Шиндлера", "Гаррі Поттер", "Зоряні війни" у виконанні Національного академічного духового оркестру України.

Програма цього концерту доповнить особливими фарбами картину вашого літа. Насолоджуйтесь магією звуків Джона Вільямса наживо.

ВЕЧІР СЮЇТ. Проєкт Вадима Борисова

28 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" Київський камерний оркестр представить вечір сюїт.

Cтилізацією барокової сюїти є твір "Із часів Гольберга" класика ХІХ століття, норвежця Едварда Гріга. І виконання саме цього твору невипадкове. Цьогоріч виповниться 335 років від дня народження видатного данського та норвезького діяча епохи Просвітництва, філософа, історика, письменника Людвіга Гольберга. Його називали "данським Мольєром".

1884 року Скандинавські країни святкували 200-річчя Гольберга. Гріг також створив кантату та сюїту. Від початку сюїта була у версії для фортепіано, яку композитор виконав особисто під час урочистих подій. Через рік він написав й оркестровий варіант, але лише для струнних. Едвард Гріг не копіював стиль XVIІ-XVІІI століть. Він взяв модель старовинної сюїти, але трактував її вільно.

Відомо, що оркестрові сюїти Ігоря Стравінського, Пауля Гіндеміта, Арнольда Шенберга та Альбана Берга підготували переосмислення цього жанру у ХХ столітті. Наприклад, яскравими зразками таких сюїт є і твори, також класиків ХХ століття, англійців Джона Раттера та Густава Голста.

"МОЦАРТ. МЕНДЕЛЬСОН. ПРОКОФ’ЄВ"

29 серпня на закриття фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України представить програму, складену з творів класиків ХVIII, ХІХ та ХХ століть – Вольфганга Амадея Моцарта, Фелікса Мендельсона-Бартольді та Сергія Прокоф’єва. Із філармонійним оркестром під орудою молодого диригента Антонія Кедровського вперше виступить скрипаль Олександр Корнєв.

Олександр Корнєв виступає в Україні, Польщі, Австрії, Швейцарії, Німеччині, Японії, Ізраїлі, США, Казахстані, Китаї та Сінгапурі. 2012 року музикант зайняв четверте місце на Міжнародному конкурсі імені Миколи Лисенка, 2015 року став півфіналістом Сінгапурського міжнародного конкурсу скрипалів, 2016 року отримав Гран-прі Міжнародного конкурсу скрипалів (Казахстан) та перше місце на Міжнародному конкурсі скрипалів у місті Футянь, 2017 року Олександр виграв Міжнародний конкурс скрипалів та піаністів імені Вольфганга Амадея Моцарта в місті Чжухай та Міжнародний конкурс скрипалів (Китай). Цього вечора в його виконанні звучатиме Третій Скрипковий концерт Вольфганга Амадея Моцарта.

Філармонія
Філармонія5.ua

Попередній матеріал
Уперше за багато років з Маріуполя запустили електричку в "сіру зону"
Наступний матеріал
"Клих не зник – його повернули до в'язниці" – омбудсмен

"Докер пабу" – 17 років: святкуємо разом зі світовою зіркою – гуртом Secret Service

Відбудеться концерт світової легенди зі Швеції Secret Service до 17-річчя DockerPub

ГО "RE: Старт" презентує документальний фільм "Донбас. Відродження"

"Дунайська Січ 2019" – рок-н-рол з енергією сонця

Від класики до джазу: концертна програма філармонії на червень

День Києва в оперному театрі: свято електронної музики із симвонічним оркестром