Музичний фестиваль, концерт, сцена
Музичний фестиваль, концерт, сцена Depositphotos

"Дунайська Січ 2019" – рок-н-рол з енергією сонця

Вперше в Україні: енергонезалежний VI Міжнародний рок-фестиваль "Дунайська Січ" 28-29 червня, м. Ізмаїл

На фестивальній мапі України поступово, але потужно останні роки почав проявлятися ще один регіон для багатьох, можливо, й досі terra incognita – Подунав'я. Цьогоріч завдяки рок-фестивалю "Дунайська Січ", який пройде в Ізмаїлі на Одещині вже вшосте, – він має прогриміти не просто гучно, а й задати іншим рок-фестивалям новий тренд – енергонезалежність. Адже, рок – це свобода, енергія і самовираження!

Саме ці поняття вкладають організатори у назву. Насправді ж, фестиваль є мультикультурним, і всі, хто наприкінці червня завітає на свята до Ізмаїлу, зможуть знайти на фестивалі щось цікаве для себе. Тим більше, що фестиваль "Дунайська Січ 2019" зазнав у дусі часу значного сонячного апгрейду, заручившись підтримкою Одеської ОДА, Мінмолодьспорта та мерії Ізмаїла.

Цього року на "Дунайській Січі" буде дві сцени: "Головна" (Сцена 1 з Віталієм Кириченком, "Нумер 482") і "Набережна" (Сцена 2 з Сергієм Файфурою). Біля першої можна буде відірватися, пострибати, потанцювати і навіть помахати "хаєром" під 200 кВт звуку. А біля другої – послухати лагідний рок-лаунж від "Солодкого щастя" – легендарного українського музиканта, композитора, саундпродюсера Сергія Доценка, який святкуватиме на "Січі" ювілей), чи віддатися спокусливості гурту "Очеретяний кіт" із неповторним Романом Крілем. Під цей стиль рок-н-роллу добре смакує вишукане вино від місцевих виноробів, до того ж організатори обіцяють стільці, парасолі від сонця і якнайближче сусідство з зоною фуд-корту – саме так, як то відбувається на відомих рок-лаунжевих фестивалях Європи та США. Саме тут відбудеться презентація проекту "АРТерія" Дмитра Лазуткіна та Бориса Севастьянова.

Родзинкою ж головної сцени фестивалю стане День SYMPHO ROCK – спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ з рок-гуртами KOZAK SYSTEM, "ТІНЬ СОНЦЯ", TARUTA і "ДРУЖЕ МУЗИКО". Хедлайнером другого фестивального дня стане THE HARDKISS з українською рок-королевою Юлією Саніною та стрімко набираюча оберти "ТОЛОКА". З Болгарії в Ізмаїл завітає здивувати "ЕПІЗОД", а з Білорусі Міжнародні Авіалінії України (МАУ) перевезуть фольк-метал гурт ZNICH, заснований 1996 року в Мінську, що вдало використовує автентичні інструменти, поєднує традиційні вокальні прийоми і сильний гроулінг, що вигідно відрізняє групу від багатьох представників стилю. В рамках угоди про співпрацю, МАУ, до речі, організовує рок-авіа-чартер і для українських зірок лайн-апу цьогорічної "Дунайської Січі" та розігрує віп-путівки на "Дунайську Січ" в усіх країнах Подунав’я.

Фестиваль дає можливість заявити про себе й молодим. Увесь березень організатор фесту "Музичний Батальйон" через Інтернет-ресурси приймав заявки від колективів і вибрав чотири найкращі гурти, аби дати їм можливість заграти перед хедлайнерами "Дунайської Січі". Ними стали: запальний київський гурт "СПЕКА", веселий і драйвовий гурт "ТОЛОКА" (Кам’янець-Подільський), мелодійний етно-рок гурт із Харківщини "ЯРИ", що поєднує український мелос та британський драйв і поп-рок гурт MORE NEBA (Київ). Обов’язковою умовою участі у фестивалі, як для українських, так і закордонних виконавців, – виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника "Ой, у гаю при Дунаю", за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів "Музичного Батальйону". Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Тим самим фестиваль "Дунайська Січ" щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою "Пісні про Дунай", що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.

Фестиваль_реклама
Фестиваль_реклама5 канал

"…Київський князь Святослав Хоробрий – син київського князя Ігоря і княгині Ольги, з болгарського царського роду,– пішов з військом через Дунай щоб заявити про своє право на Болгарський трон. Його мета – об’єднання двох найпотужніших держав Європи і тому він обрав місце для своєї столиці на Дунаї".

З огляду на багаторічний цікавий історичний бекґраунд регіону, на фестивальну публіку також очікують фестивальна хода зі 100-метровим прапором України по проспекту Суворова, проект Лесі Воронюк "Вишиванка – одяг вільних", майстер-класи з народних танців, фестивальний велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу, ярмарок майстрів, нічна дискотека 90-х, персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко "Журавлина Україна", виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, зустріч із творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка "Чорний козак", квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишколу "Джура-Прикордонник", місцеві їжа, сир і вина.

Все, як заповідав великий князь київський Святослав: "Розселяйтеся, плодіться, співайте і веселіться!"

Не забуде "Музичний Батальйон" в українському Подунав'ї й свого основного призначення – підняття бойового духу українського воїнства: по закінченню "Дунайської Січі" учасники фестивалю вирушають із концертами у військові гарнізони ЗСУ – у Болград, Рені, Кілію та Вилкове.

І ще одній амбітній меті має дати старт #ДунайськаСіч2019. В результаті об’єднання зусиль ГО "МУЗБАТ" та ГО "Центр розвитку Бессарабії" та із заснуванням "Київської Дирекції фестивалів "Дунайська Січ", з’явилася можливість на базі фестивалю "Дунайська Січ" системно створити потужний міжнародний фестиваль рівня FIDOF. І оргкомітет найстаршого рок-фестивалю в регіоні спільно зі студентством Ізмаїльського державного гуманітарного університету зі сцени фестивалю ініціюватиме звернення до громади побудувати в Ізмаїлі на схилах Дунаю сучасний і повністю енергонезалежний Літній амфітеатр (8 000 місць), як, до прикладу, є у Вітебську, де багато років відбувається загальновідомий міжнародний фестиваль "Слов’янський базар". Цей еволюційний крок пожвавить фестивально-концертне життя Ізмаїла, Бессарабії й Подунав'я в цілому, адже подібного немає в жодній країні по Дунаю.

Підсумовуючи, констатуємо: розпочинаючи у 2014 році з маленької сцени та п’яти гуртів, за шість років силами волонтерів "МУЗБАТА" фестиваль спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися, отримати статус Міжнародного та підтримку на державному рівні. З потужною підтримкою фестивалю у 2019 році з боку Центру Розвитку Бессарабії "Дунайська Січ" дійсно стає грандіозним дійством не тільки для Ізмаїла, а й для усього регіону, демонструючи, як крок за кроком мультинаціональна Бессарабія стає центром відродження нашої культури.

"Дунайська Січ" на Facebook.

Офіційний сайт фестивалю.

Запрошення ЗМІ від генерального продюсера Дирекції Фестивалів "Дунайська Січ" Олександра Ягольника.

З питань акредитації в прес-тур, фото для анонсів, запрошення у прямі ефіри та організації інтерв’ю з організаторами, артистами, генеральним продюсером фестивалю Олександром Ягольником, президентом Віктором Куртєвим, речником "МУЗБАТА" Євгеном "Їжак" Романенком (TaRuta), – звертайтеся до прес-служби. 

Ольга Стельмашевська – тел.: 067 238 81 85, [email protected].

Юрій Гулевич – тел.: 067 448 05 35, [email protected].

Прес-атташе фестивалю Людмила Троїцька – тел.: 0506681093, [email protected].

Фестиваль_реклама
Фестиваль_реклама5 канал

Програма VI Міжнародного енергонезалежного рок-фестивалю "Дунайська Січ"

22 - 30 червня

Персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко "Журавлина Україна" (Ізмаїльський Історико-краєзнавчий музей Придунав'я, Тульчианівська вулиця, 51).

28 червня, п'ятниця

15:00-18:00 – Флешмоб. На площі перед Будинком культури ім. Т. Шевченка (проспект Суворова, 44), сквер біля Свято Покровського собору (вул. Покровська).

15:00 – Відкриття виставки військової та військово-морської техніки (Морвокзал).

16:00-17:30 – Press-Party фестивалю у приміщенні Ізмаїльської картинної галереї (проспект Суворова, 19).

16:30-17:00 – Відкриття виставок: "Писанки Ольги Ровецької" та "Вишиванка одяг нескорених" від Лесі Воронюк (проспект Суворова, 19).

16:55-18:00 – Святкова хода з прапорами учасників фестивалю, розгортання 100-метрового прапору України.

18:00 – Офіційне відкриття фестивалю. День SYMPHO ROCK. Головна сцена.

Гурти: "ЯРИ", "ЕПІЗОД" (Болгарія), спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ з рок-гуртами "ДРУЖЕ МУЗИКО", TARUTA, "ТІНЬ СОНЦЯ", KOZAK SYSTEM.

СЦЕНА "НАБЕРЕЖНА"

15:00-17:30 – Джаз-бенд "НАОНІ", Зоряна Паламарчук (поезія), дует "Міст Ерія", Христина Панасюк, "Очеретяний Кіт", Володимир Марченко (авторська пісня), музично-поетичний проект "АРТерія" Дмитра Лазуткіна та Бориса Севастьянова.

29 червня, субота

16:00-17:00 – Фестивальний велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу.

15:00-17:30 – Зустріч із творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка "Чорний козак".

18:00-23:00 – КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА. Головна сцена.

Гурти: "СПЕКА", "САРМАТИ", MORE NEBA, "ТОЛОКА", FataMorgana UA, ZNICH (Білорусь).

22:30-23:30 – THE HARDKISS.

СЦЕНА "НАБЕРЕЖНА"

15:00-17:30 – "Фа Дієз" Ліля Батюк-Нечепоренко (поезія), "Телері", Володимир Марченко (авторська пісня), OLEUM, "Солодке життя".

30 червня, неділя

Акустичні виступи учасників фестивалю у військових частинах Подунав'я: Болград, Рені, Кілія та Вилкове.

Попередній матеріал
Правоохоронці отримали повідомлення про замінування КСУ, де нині триває засідання: що відомо
Наступний матеріал
В екологічній асоціації звернули увагу на маніпуляції "зеленою" темою напередодні виборів
Loading...

Від класики до джазу: концертна програма філармонії на червень

День Києва в оперному театрі: свято електронної музики із симвонічним оркестром

В Україні відбудеться перша акробатична вистава на льоду найвідомішого цирку світу

Перлини бароко, стиль латино та струни арфи: квітнева афіша Національної філармонії України

Вже скоро: Королева блюзу Бет Харт знову завітає до Києва з концертом

The Prodigy скасував усі свої заплановані концерти після смерті соліста колективу