Філармонія_реклама
Філармонія_реклама Національна Філармонія України

Від класики до джазу: концертна програма філармонії на червень

На вас чекають музика XVIII та XX століть, легендарні джазові стандарти, а також французький піаніст Жак Рув’є

7 червня у Національній філармонії України відбудеться концерт абонементу "Симфонічний вимір". Звучатиме музика XVIII та XX століть, а саме ті твори, які були написані Йоганном Себастьяном Бахом, Вольфгангом Амадеєм Моцартом та Ігорем Стравінським переважно у молоді роки. Зокрема, Фантастичне скерцо для симфонічного оркестру написане Ігорем Стравінським у перші роки після завершення Санкт-Петербурзької консерваторії, коли у нього народився первісток – син Федір. Саме так звали і батька композитора, який у 1870-і роки співав у Києві. Цей твір маловідомий киянам.

Солістами виступлять український гобоїст Дмитро Гудима та литовська скрипалька Даля Кузнецовайте, яку знають у світі. Вона – лауреат іменної премії президента Литовської Республіки Валдаса Адамкуса, премії Мікалоюса Чюрльоніса та королеви Морт за видатні успіхи у виконавському мистецтві.

Філармонія_реклама
Філармонія_рекламаНаціональна Філармонія України

9 червня у Національній філармонії України відбудеться концерт Guitarra nueva, де звучатимуть твори Джоакіно Россіні, Астора П’яцолли, Віла Лобоса і не лише у виконанні німецьких гітаристів Machado Quartett.

Квартет створив власний стиль – guitarra nueva, що в буквальному перекладі з іспанської – нова гітара. У його основі – експериментальні методи гри, які розширюють звуковий спектр класичної гітари, дивують слухача витонченим аранжуванням. Як наслідок, виконавці руйнують межі між джазом, класичною та популярною музикою.

У цьому концерті бере участь народна артистка України, солістка Національної філармонії Ольга Чубарева (сопрано). Вона має імідж універсальної співачки, яка не боїться експериментувати із різними стилями й жанрами.

Філармонія_реклама
Філармонія_рекламаНаціональна Філармонія України

11 червня у Національній філармонії України звучатимуть лише легендарні джазові стандарти у виконанні популярного нині Біг-бенду під керівництвом Олексія Вікулова. "Діаманти" цього концерту – неперевершені солісти Віталій Костенко та Маргарита Мелешко, творчі партнери у проекті Frankyjazz-Jazz Band of Kiev.

Філармонія_реклама
Філармонія_рекламаНаціональна Філармонія України

13 червня у Національній філармонії України виступить легендарний український піаніст Олексій Гринюк, який нині живе у Великій Британії. Цього вечора звучатимуть відомі твори польського класика ХІХ століття Фридерика Шопена. Зокрема, Перший та Другий концерти для фортепіано з оркестром будуть представлені слухачеві у версії для фортепіано та струнних. Кілька років тому ці перекладення здійснив сучасний польський піаніст Бартоломео Комінек. Їх виконає Київський камерний оркестр під орудою диригента Наталії Пономарчук.

Обидва концерти написані та вперше виконані автором у Варшаві у березні 1830 року. Перший концерт створено пізніше, однак опублікований раніше, тому він й отримав перший номер. Але саме Другий фортепіанний концерт з оркестром, сповнений пристрасної меланхолії, писався під впливом нерозділених почуттів Шопена до Констанції Гладковської, обдарованої співачки, знаної варшавської красуні. Пізніше цей концерт присвячено Дельфіні Потоцькій, першій дружині Мечислава Потоцького, в яку був закоханий і поет Зигмунт Красінський.

Філармонія_реклама
Філармонія_рекламаНаціональна Філармонія України

14 червня в Національній філармонії України звучатиме музика класика кінця ХІХ – першої половини ХХ століття Сергія Рахманінова, а солістом виступить піаніст Роман Лопатинський.

Роман Лопатинський – один із найяскравіших українських піаністів молодої ґенерації. Концертний репертуар піаніста охоплює твори від бароко до сучасності. Пріоритетом у його музичних інтерпретаціях є індивідуальний підхід, де на першому плані – особистість виконавця. Його образу відповідає тип музиканта-романтика. У власні майже 26, Роман Лопатинський є лауреатом понад двадцяти престижних міжнародних конкурсів, учасник багатьох фестивалів як в Україні, так і за кордоном. Мав виступи, зокрема сольні, у Литві, Німеччині, Польщі, Швейцарії, Ізраїлі, Італії, Франції, Марокко, Японії та США.

Філармонія_реклама
Філармонія_рекламаНаціональна Філармонія України

18 червня в Національній філармонії виступить знаний у світі український скрипаль Валерій Соколов разом із Камерним оркестром під орудою Віталія Протасова.

Валерій Соколов – один із найбільш успішних у світі молодих скрипалів із України. Визнання отримав завдяки технічній бездоганності гри, емоційній манері виконання та художній зрілості своїх інтерпретацій найскладніших творів скрипкового репертуару. 2005 року на конкурсі ім. Джорджа Енеску у Бухаресті він отримав золоту медаль та спеціальний приз за виконання Третьої сонати Енеску. Валерій Соколов автор ідеї та художній керівник Міжнародного фестивалю камерної музики «Музичні вечори», який проходив в Харкові в 2010 та 2011. Він співпрацює із найвідомішими симфонічними оркестрами світу, є постійним учасником найпрестижніших музичних фестивалів. Сольні концерти музиканта пройшли в паризькому театрі Шатле і Театрі на Єлисейських полях, Лондонському Вігмор-холі, Театрі Олімпіко в Римі, Лінкольн-центрі, залі Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі, в залах Ванкувера, Гонконгу, Ліона та не лише.

У програмі концерту відбудеться світова прем’єра Концерту для скрипки та оркестру українського композитора Золтана Алмаші, який композитор написав на замовлення скрипаля. Також цього вечора звучатиме музика німця Фелікса Мендельсона-Бартольді та англійця Едварда Елгара.

21 червня у Національній філармонії України виступлять французький піаніст Жак Рув’є, Катерина Дядюра та солісти Київського камерного оркестру. Звучатиме знана музика Йоганна Себастьяна Баха, Каміля Сен-Санса та Франца Шуберта.

Французький піаніст та педагог Жак Рув’є народився у Марселі 1947 року. Закінчив Паризьку консерваторію. Його вчителями були Жан Юбо, П’єр Санкай та Владо Перлмутер. 1967 року Жак Рув’є виграв міжнародний конкурс виконавців імені Віотті, а 1971 року отримав третю премію на конкурсі піаністів імені Маргарити Лонг. Ці перемоги стали стартовими в його міжнародній кар’єрі. Жак Рув’є викладає в Паризькій та Берлінській консерваторіях, є запрошеним професором австрійської Вищої музичної школи "Моцартеум" у Зальцбурзі. Від 1970 року Жак Рув’є також виступає в складі тріо зі скрипалем Жан-Жаком Канторовим і віолончелістом Філіпом Мюллером. 1970 року музиканти виграли перший приз на конкурсі камерної музики в Кольмаре.

Минулого року у виконанні Жака Рув’є та піаністки Катерини Дядюри у супроводі симфонічного оркестру Національної філармонії України звучали концерти Вольфганга Амадея Моцарта та Франсіса Пуленка. Цього разу вони виконають Концерт для двох фортепіано та струнних Йоганна Себастьяна Баха разом із Київським камерним оркестром під орудою Миколи Дядюри.

Філармонія_реклама
Філармонія_рекламаНаціональна Філармонія України

25 червня у Національній філармонії України виступить легендарна піаністка Елісо Вірсаладзе. Звучатимуть твори віденських класиків Йозефа Гайдна та Людвіга ван Бетховена, а також сучасного українського композитора Олександра Щетинського.

"Земля Франца Йозефа" – архіпелаг у Північному Льодовитому океані, про існування якого говорив ще Михайло Ломоносов. Але цю частинку землі відкрили лише 1874 року й австрійці, які назвали її на честь імператора Франца Йозефа І. Таку ж назву має і твір Олександра Щетинського, що не випадково. Фактично одночастинний симфонічний твір "Земля Франца Йозефа" Олександра Щетинського, написаний у 2011 році, є варіацією на першу частину однієї із клавірних сонат для клавіру Гайдна. Повне ім’я австрійського класика – Франц Йозеф. Він був молодшим сучасником російського вченого Ломоносова, який, до речі, певний час вчився у Києво-Могилянській академії.

"Земля Франца Йозефа" Олександра Щетинського звучатиме між двома творами віденських класиків Йозефа Гайдна та, його учня, Людвіга ван Бетховена. Симфонія №102 – одна із трьох лондонських симфоній, над якими Йозеф Гайдн працював 1794 року. Вона менш відома із цих останніх симфоній композитора. Перший концерт для фортепіано написано Людвігом ван Бетховеном у цей же період, коли його перша зустріч із Гайдном сталася в Бонні 1792 року.

Філармонія_реклама
Філармонія_рекламаНаціональна Філармонія України

Попередній матеріал
Синоптики повідомили, якими будуть в Україні перші літні вихідні
Наступний матеріал
Рішень чекати ще 2 тижні: президент провів засідання РНБО щодо енергобезпеки

День Києва в оперному театрі: свято електронної музики із симвонічним оркестром

В Україні відбудеться перша акробатична вистава на льоду найвідомішого цирку світу

Перлини бароко, стиль латино та струни арфи: квітнева афіша Національної філармонії України

Вже скоро: Королева блюзу Бет Харт знову завітає до Києва з концертом

The Prodigy скасував усі свої заплановані концерти після смерті соліста колективу

Березнева афіша Національної філармонії