Реклама
Реклама Національна Філармонія України

Березнева афіша Національної філармонії

На вас чекають LADY OPERA, Еммануель Чкнаворян, Національний академічний духовий оркестр України, Карло Гранте, Валерій Соколов, Марк Бушков та інші

6 березня

LADY OPERA – сценічне ім’я народної артистки України, солістки Національної філармонії Ольги Чубаревої (сопрано). Водночас, це – назва заснованого співачкою міжнародного проекту, до поєднуються класика, оперний спів та сучасна музика, симфонічний оркестр та хор, сучасні декорації і хореографія. Сама ж Ольга має імідж універсальної, різносторонньої співачки, що, з одного боку, охоплює репертуар від Баха до Шенберга, від джазу до естрадної пісні, а з іншого – не боїться експериментувати з різними стилями й жанрами.

Втім, концерт Ольги Чубаревої 6 березня у філармонії буде витримано у класичному ключі: у виконанні артистки прозвучать відомі арії зі знаменитих опер Моцарта, Пуччіні, Верді, Белліні, Бізе та інших західноєвропейських класиків, вокальні номери з оперет Кальмана та Легара. Концерт відбудеться у супроводі Полтавського симфонічного оркестру (головний диригент – Віталій Скакун).

Реклама
РекламаНаціональна Філармонія України

7 березня

Еммануель Чкнаворян – один з найяскравіших скрипалів свого покоління. Всесвітнє визнання отримав після успішного виступу на Міжнародному конкурсі імені Яна Сібеліуса у Фінляндії, де отримав II премію та спеціальний приз за найкращу інтерпретацію Скрипкового концерту Сібеліуса.

Народився 1995 року у Відні, у музичній родині з вірменським корінням. Заняття на скрипці розпочав у віці 5 років, а вже у 7 дебютував на сцені з оркестром. Закінчив Вищу Школу Музики та Університет виконавських мистецтв у Відні в класі професора Герхарда Шульца.

Співпрацював з провідними оркестрами Австрії та інших європейських країн, серед яких – Віденський симфонічний, оркестри Віденського, Франкфуртського, Фінського радіо, Філармонічний оркестр Хельсінкі, "Камерата Зальцбург", Мюнхенський камерний оркестр та інші.

У Києві Еммануель Чкнаворян виконає ре-мажорний скрипковий концерт Йоганнеса Брамса у супроводі Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України (диригент – Віталій Протасов).

Реклама
РекламаНаціональна Філармонія України

10 березня

Цього дня у філармонії відбудеться концерт, присвячений річниці пам’яті Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861). Центром програми стане сценічна версія опери "Поет" українського композитора Левка Колодуба (1930–2019). 

Оперу "Поет" на лібрето Олександра Біляцького та Зиновія Сигалова Левко Колодуб завершив ще 1988 року. Прем’єра планувалася в Київській опері, диригувати мав Стефан Турчак, який, за відгуками, високо оцінив твір і вже розпочав роботу над ним. Але раптово диригента не стало, все зупинилося.

У Києві Колодубів "Поет" уперше прозвучав 2004-го до 190-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Столична прем’єра відбулася у Національній філармонії у виконанні Державного духового оркестру України під орудою Івана Гамкала.

Цього разу Національний академічний духовий оркестр України виконає оперу "Поет" під орудою Михайла Мороза. Участь бере Академічний камерний хор "Хрещатик" (керівник – Павло Струць).

Реклама
РекламаНаціональна Філармонія України

15 березня

За підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні, Італійського інституту культури в Україні у столичній філармонії виступить Карло Гранте (Італія). У супроводі філармонічного симфонічного оркестру прозвучить Третій фортепіанний концерт Сергія Рахманінова.

Карло Гранте – один із найактивніших сучасних піаністів. Його виконавська практика охоплює не лише концертні виступи у престижних залах Європи й Америки, але й численні проекти, здійснені у студіях звукозапису. Дискографія піаніста на сьогоднішній день налічує понад п'ятдесят компакт-дисків.

Гранте народився 1960 року в місті Л’А́квіла (центральна Італія). Закінчив Національну академію святої Цецілії в Римі, пізніше навчався у США у славетній Джуліардській школі та в Лондоні. Виступав у Нью-Йорку, Чикаго, Відні, Лондоні, Римі, Мілані, Лейпцигу, Дрездені, Москві, Сінгапурі, Загребі, Бухаресті, Стамбулі та багатьох інших містах.

У програмі концерту прозвучать також Проста симфонія і Варіації та фуга на тему Генрі Перселла ("Путівник по симфонічному оркестру") Бенджаміна Бріттена.

Реклама
РекламаНаціональна Філармонія України

16 березня

Київський камерний оркестр (диригент – Наталія Пономарчук) і соліст Валерій Соколов (скрипка) виконають твори Франца Шрекера, Павела Хааса, Карла Амадеуса Хартмана.

Франц Шрекер (1878–1934) – австрійський композитор. Після закінчення Віденської консерваторії він був одним із небагатьох композиторів свого покоління, кому вдалося уникнути впливів Ріхарда Вагнера. Його музика нагадує стиль Брукнера, Регера. Співставлення рис пізнього романтизму та експресіонізму стане впізнаною ознакою стилю самого Шрекера.

Павел Хаас (1899–1944), чеський композитор єврейського походження, намагався поєднати моравський фольклор і єврейську музичну традицію із досягненнями західноєвропейського експресіонізму. Був депортований в концентраційний табір Терезін. Загинув в Освенцімі у віці 45 років.

Карл Амадеус Хартман (1905–1963) – німецький композитор, що народився і помер у Мюнхені. Був учнем Антона Веберна, але додекафонію від нього не перейняв. Свій Concerto funebre ("Траурний концерт") для скрипки і струнних написав під враженням гітлерівської окупації Чехословаччини. Тут є цитати із гуситського гімну, російської революційної пісні "Вы жертвою пали", а також алюзії на Стравінського.

Реклама
РекламаНаціональна Філармонія України

23 березня

Цього року відзначають 200-річчя від дня народження композитора Станіслава Монюшка. Станіслав Монюшко (1819–1872) – класик польської музики, його вважають батьком польської національної опери. Його творча спадщина налічує понад 300 творів, включаючи дванадцять опер (одна незавершена), три балети, вісім оперет, п’ять мес, близько 80 романсів та 400 пісень. Одна з найвідоміших опер – "Галька" на лібрето Влодзімежа Вольского за його ж поемою "Галишка" – у 1880-і роки ставилася й у Київському оперному театрі, була однією з найпопулярніших.

У філармонії у виконанні Ансамблю народних інструментів "Рідні наспіви" прозвучать арії з опер "Страшний двір", "Графиня", "Беата", а також вокальна лірика. Солісти – Єлізавета Ліпітюк (сопрано), Александр Чайковський-Ладиш (бас), Ярослав Домагала (фортепіано).

Реклама
РекламаНаціональна Філармонія України

27 березня

27 березня у Національній філармонії – гастролі диригента Віктора Ямпольського. Маестро виступить із Національним симфонічним оркестром України. У програмі – твори Петра Чайковського, Дмитра Шостаковича і Геннадія Ляшенка. Соліст – Іван Кучер (віолончель).
Віктор Ямпольський народився 1942 року в сім'ї відомого піаніста Володимира Ямпольського, який родом з Черкас. Згодом родина переїхала до Ленінграда. Віктор Ямпольский закінчив Московську консерваторію як скрипаль, а пізніше навчався у Ленінградській консерваторії. 1973 року емігрував до США. Згодом став артистом Бостонського оркестру, а відтак – зайняв посаду концертмейстера групи других скрипок.

1977 року Віктор Ямпольський стає художнім керівником Симфонічного оркестру Атлантики (Галіфакс, Канада) і диригентом Молодіжного оркестру Тенглвуду. Протягом 1993–1994 років очолював Національний симфонічний оркестр Йоганнесбурга (ПАР), від 1995 по 2004 рік був музичним директором Симфонічного оркестру Омахи (США).

1984 року посів пост директора оркестрів у Вищій школі музики Bienen Північно-західного університету (Чікаго, Іллінойс), де працює до сьогоднішнього дня.

29 березня

Марк Бушков – феноменальний скрипаль із Бельгії. У супроводі філармонічного симфонічного оркестру під орудою Миколи Дядюри музикант зіграє сольну партію у знаменитому Першому скрипковому концерті Петра Чайковського.

Марк Бушков народився 1991 року в Монпельє у родині музикантів (батько – скрипаль і диригент Євгеній Бушков, мати – скрипалька Аліса Вайтснер, дід – скрипаль Роберт Бушков). Музикою почав займатися від п’яти років, а в шість – дав свій перший концерт на сцені. Навчався в Ліонскій консерваторії, відтак – у Вищій школі музики і танцю в Парижі, а тоді в Гамбурзі. В 17 років став лауреатом I премії престижного Міжнародного конкурсу в Льєжі. Поза тим він – переможець конкурсу "Молоді концертуючі артисти" в Лейпцигу (2010), Конкурсу королеви Єлизавети в Брюсселі (2012), Міжнародного конкурсу скрипалів у Монреалі (2013).

Марк Бушков грає на скрипці французького майстра Жана-Батіста Війома 1895 року виготовлення.

Реклама
РекламаНаціональна Філармонія України

Квитки онлайн можна придбати тут

Попередній матеріал
Подекуди до 25 градусів тепла: чого чекати від погоди найближчим часом
Наступний матеріал
Євросоюз узгодив нові санкції проти Росії за захоплення українських моряків: скількох осіб вони зачеплять
Loading...

Вікторія Лук'янець, кіномузика та річниця пам’яті Героїв Небесної Сотні: найцікавіші події лютого в Національній філармонії України

Повернутися в молодість: "Дискотека 80-х" за участю легендарних виконавців

Янголи з гаджетами та інтернетом: до Маріуполя завітав сучасний вертеп

ТОП найцікавіших подій січня в Національній філармонії України

"Таємниці старого Відня": концерт з елементами інтерактиву для дітей та дорослих

Оркестр при свічах – романтика зимового вечора