Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_реклама Національна Філармонія України

Перлини бароко, стиль латино та струни арфи: квітнева афіша Національної філармонії України

На вас чекають Тріо Венсана Буржекса, учень Давида Ойстраха Вадим Бродський, арфіст Чагатай Акіол, піаніст Лука Окрос та інші

3 квітня

У рамках щорічного фестивалю "Французька весна в Україні" у філармонії дасть концерт концерт Тріо Венсана Буржекса (Франція). Неперевершені музиканти Венсан Буржекс (фортепіано), Дерріл Холл (контрабас), Бенджамін Хенок (ударні) виступлять разом із Біг-бендом Національного академічного духового оркестру України під орудою Олексія Вікулова.

Венсан Буржекс – один із найяскравіших джазових піаністів сучасної Франції. Народився в Бордо у родині драматурга Клода Буржекса. Навчався у США, у знаменитому коледжі Берклі. Після закінчення університету переїхав до Нью-Йорку, де став активним учасником музичної сцени столиці джазу. Співпрацює із багатьма відомими музикантами, серед яких – тромбоніст Аль Грей і ударник Боббі Дарем (пізніше вони створять тріо "BоBоBо" з басистом П'єром Буссаге). Протягом декількох років був піаністом у квартеті Джейн Айри Блум. Повернувшись до Франції 2003 року, продовжує грати з такими музикантами, як Раві Колтрейн, Авішай Коен, Лью Табакін, Хал Сінгер, Боббі Дарем та іншими. Новий альбом Венсана Буржекса Cosmic Dream вийде у квітні 2019 року.

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

5 квітня

У рамках абонементу "Музика для струнних" виступить учень Давида Ойстраха Вадим Бродський.

Бродський – перший із музикантів київської школи, хто співпрацює з оркестром Римського радіо у Ватикані і один із небагатьох скрипалів світу, що грають на скрипці Guarneri del Gesù Ніколо Паганіні. Після перемоги 1977 року на конкурсі Генріка Венявського у Польщі став відомий як блискучий виконавець творів Венявського. Виступає з провідними оркестрами світу.

Виступи Бродського в Києві – завжди подія. Після одного з концертів музиканта в столиці критики відзначали: "Артистична манера гри Вадима Бродського позбавлена як надмірного психологізму із "виловлюванням інтонацій", так і показової драматизації чи "салонної" гри на чверть тону вище оркестру. Тембр скрипки соліста, зі всіма її індивідуальними характеристиками, не домінує, а співпрацює зі струнними оркестру" (газета "Российско-украинский бюллетень", 2000).

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

6 квітня

Київський камерний оркестр та диригент Наталія Пономарчук представляють нову концертну програму разом із солістом із Туреччини Чагатай Акіол (арфа).

Чоловік-арфіст – явище доволі рідкісне. Хоча в історії арфи одними із перших виконавців на цьому інструменті були якраз чоловіки.
Чагатай Акіол народився 1969 року в Баликасирі, місті Північно-Західної Туреччини. Закінчив консерваторію в Анкарі, продовжив навчання в Музичній академії Берліна. Відтак повернувся на батьківщину, де став арфістом Президентського симфонічного оркестру в Анкарі. Як соліст виступав із численними оркестрами Європи, беручи участь престижних фестивалях світу.

Чагатай Акіол – віртуозний арфіст, якому сучасні композитори присвячують свої твори, він і є їх першим виконавцем.
У Києві у виконанні турецького музиканта ми почуємо твори для арфи з оркестром Клода Дебюссі та Моріса Равеля.

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

9 квітня

Піаніст із Грузії Лука Окрос виступить у філармонії.

Лука Окрос – один із найяскравіших молодих піаністів сучасної фортепіанної сцени. Талановитий, харизматичний грузинський музикант здобув перемогу в багатьох міжнародних фортепіанних конкурсах, виступав у найвідоміших залах світу. Своїм улюбленим композитором вважає Сергія Рахманінова, а кумиром – піаніста Григорія Соколова.

Лука Окрос (справжнє ім’я – Лука Окросцварідзе) народився в Тбілісі. Музикою почав займатись із ранніх літ. Вже у шість дебютував як соліст із Тбіліським Державним симфонічним оркестром. 18-річним уперше виступив у Карнегі-холл. Закінчив Тбіліську музичну гімназію імені Захарія Паліашвілі, Московську консерваторію імені Петра Чайковського і Лондонський Королівський коледж музики. Живе у Лондоні.

У Києві піаніст представить свої інтерпретації творів Шопена, улюбленого Рахманінова і Ліста.

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

11 квітня

Ансамбль NotaBene у складі блискучих київських музикантів представлять нову концертну програму. У першому відділенні прозвучить "Квартет на кінець часу" (Quatuor pour la fin du temps) Олів’є Мессіана (1908–1992), твір, створений композитором 1941 року у німецькому концтабрі, де й уперше виконаний просто неба під рясним дощем за участю в’язнів – професійних музикантів.

Партію фортепіано на розстроєному інструменті виконував сам автор. У передмові до Квартету композитор зазначив, що твір написано під впливом останньої книги Нового Завіту – Апокаліпсису (Об’явлення Івана Богослова), де є такі слова: "І бачив я Ангела, що сходив із неба. Був одягнений він у хмару, і над головою його веселка була, а обличчя його як стовпи вогняні… Ангел, що я бачив його, стояв на морі і на землі, і зняв він до неба правицю свою та й поклявся Живучим на віки вічні, хто створив небо і те, що в ньому, і землю та те, що в ній, і море й те, що у ньому, що часу більше не буде…".

Центром другого відділення концерту стане знаменита повість-казка Антуана де Сент Екзюпері "Маленький принц", своєрідний маніфест естетики екзистенціалізму. У виконанні майстра художнього слова Олександра Рудька твір постане як моноспектакль в обрамлені музики французьких композиторів, Дебюссі, Форе, Равеля.

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

12 квітня

1 квітня виповнюється 210 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. У більшості джерел він фігурує як "русский прозаик, признанный одним из классиков русской литературы", але ми знаємо, що Гоголь народився і виріс в Україні, походив зі старовинного козацького роду.

Гоголь і музика – тема численних статей і дисертацій. До гоголівської прози композитори зверталися як за життя письменника, так і після його смерті. Ліризм, колоритні побутові картини, гумор і сатира, поетична фантастика і містицизм, яскрава театральність, психологізм, багатство типажів у змалюванні літературних персонажів – далеко не все, що у творчості Гоголя привертало і продовжує привертати увагу музикантів.

Програма концерту за участю філармонічного симфонічного оркестру під орудою Миколи Дядюри називається "Гоголь-сюїта" – за однойменною сюїтою Альфреда Шнітке. Крім музики Шнітке, прозвучить Сюїта з опери "Ніс" Дмитра Шостаковича, а також музика двох українських композиторів, класика і сучасника: Увертюра і сцена з опери "Тарас Бульба" Миколи Лисенка та Симфонічна поема "Вій" за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя сучасного композитора Олександра Родіна.

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

15 квітня

Національний академічний духовий оркестр України під орудою Олексія Вікулова представляють концерт під назвою "У стилі латино".

Латино – пристрасний, запальний, ритмічний стиль, що утворився на основі стилів і жанрів країн Латинської Америки. Сама латиноамериканська музика дуже неоднорідна, включає регіональні особливості карибської, аргентинської, мексиканської, бразильської та інших музик.

У програмі концерту прозвучить музика Рафаеля Ернандеса, Астора П’яццолли, Консуело Веласкес, Арі Баррозу та інших композиторів.

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

18 квітня

Сьомий концерт циклу "Перлини бароко" присвячено Антоніо Вівальді, одному з найбільш знаних представників епохи бароко. Його музика по всьому світу користується величезною популярністю, а цикл "Пори роки" став справжнім шлягером класичного мистецтва.

Французький музикознавець Марк Пеншерль так змальовує образ композитора: "Створений із контрастів, слабкий, хворий, і тим не менше живий як порох, готовий роздратуватися і тут же заспокоїтися, перейти від мирської суєти до забобонної набожності, впертий і разом із тим поступливий, містик, одначе готовий спуститися на землю, коли мова заходить про його інтереси, і зовсім не дурень при облаштуванні своїх справ".

Створена із контрастів і його музика. В ній патетика церковного стилю поєднується із життєвим запалом, високе змішується з низьким, побутовим, відсторонене з конкретним. Тут звучать суворі фуги, скорботні адажіо і разом з тим – сентиментальні, а навіть фривольні мелодії, веселі танці.

Солістки концерту – Валентина Матюшенко (сопрано) і Ольга Табуліна (мецо-сопрано). Участь бере Національний ансамбль солістів "Київська камерата".

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

21 квітня

Національний ансамбль "Київські солісти" виступить разом зі швецьким диригентом Х’юго Тіччіаті. Це – третій виступ колективу із цим диригентом.

Х'юго Тіччіаті поєднує диригентську діяльність із сольним виконавством (виступає як скрипаль), а також є досвідченим лектором, викладаючи історію музики.

Народився 1980 року у Великій Британії. У п’ять років почав вчитися грі на фортепіано, а через два роки фортепіано поміняв на скрипку. Навчався в Британії, Канаді та Швеції. Бере участь у різноманітних фестивалях камерної музики. Виступав з оркестрами Великої Британії, США, Швеції, Румунії, Естонії, Японії, Південній Кореї, Італії, Німеччини та ін. Від 2010 року – художній керівник фестивалю камерної музики O / MODƏRNT у Театрі "Конфіденцен" - замок Улікдалс (Швеція). Проводить майстер-класи та семінари із гри на скрипці, читає лекції з історії музики в різних університетах світу. Співпрацює з багатьма сучасними композиторами.
У програмі київського концерту під орудою Х’юго Тіччіаті прозвучить музика Йозефа Гайдна, Ігоря Стравінського, Миколи Колесси та сучасного естонського композитора Ерккі-Свен Тюйра.

Квітнева афіша філармонії_реклама
Квітнева афіша філармонії_рекламаНаціональна Філармонія України

Квитки онлайн можна придбати тут або в мережі кас

Попередній матеріал
Залізничну інфраструктуру в Україні недостатньо фінансують – Дубневич
Наступний матеріал
Не покривати голову хусткою та лавки в церквах: ПЦУ змінить правила для вірян
Loading...

Вже скоро: Королева блюзу Бет Харт знову завітає до Києва з концертом

The Prodigy скасував усі свої заплановані концерти після смерті соліста колективу

Березнева афіша Національної філармонії

Вікторія Лук'янець, кіномузика та річниця пам’яті Героїв Небесної Сотні: найцікавіші події лютого в Національній філармонії України

Повернутися в молодість: "Дискотека 80-х" за участю легендарних виконавців

Янголи з гаджетами та інтернетом: до Маріуполя завітав сучасний вертеп