Паспорт Угорщини
Паспорт Угорщини pravda.com.ua

Скандал з угорськими паспортами: чиновників Закарпаття з переліку "Миротворця" перевірять

Інша справа, що не всі люди зі списку "Миротворця" є держслужбовцями

У Закарпатській облдержадміністрації обіцяють перевірити власників угорських паспортів зі списку "Миротворця" щодо того, чи справді вони є державними службовцями.

Про це повідомив Ярослав Галас, перший заступник голови Закарпатської ОДА, пише "Укрінформ".

"Ми не знаємо, звідки ці дані і ми не можемо перевірити достовірність цієї інформації зі списку "Миротворця" щодо осіб, про яких там ідеться, як про власників угорських паспортів, що перебувають на держслужбі. Але в області перевірять дані списку "Миротворця" – це зробити легко за опублікованими прізвищами. Інша справа, що не всі люди зі списку "Миротворця" є держслужбовцями – деякі просто депутати, як, наприклад, пан Цебер – він є депутатом Ужгородської райради від БПП, а закон забороняє подвійне громадянство тільки для держслужбовців", – сказав Галас.

Він зазначив, що у списку "Миротворця" щодо власників паспортів зустрічається ім'я чиновника, якого в 2016 році голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звільнив із посади начальника управління освіти Берегівської РДА – саме через факт виявлення у нього угорського паспорта.

"Мова про Ласло Лендєла. У 2016 році, коли набув чинності закон про заборону подвійного громадянства для держслужбовців, він був звільнений із посади наказом Москаля. Це був єдиний на Закарпатті прецедент звільнення через подвійне громадянство, наразі Лендєл ще судиться, наскільки мені відомо, хоче відновитися на посаді. Він, до речі, лишається діючим помічником Івана Балоги, народного депутата. Ми тоді давали номер його угорського паспорта серії ВН №1379502, оформленого на прізвище Lengyel Laszlo, 04.09.1972 року народження. Якщо номери збігаються із вказаними на сайті Миротворця, то опублікована там інформація – достовірна", – сказав Галас.

За посиланням на сайті "Миротворця", справді є номер паспорта Ласло Лендєла – ВH 1379502.

Втім, як зазначає Галас, інформацією, опублікованою "Миротворцем" важко оперувати, позаяк довести щось за цими даними у суді буде дуже важко.

Нагадаємо, розгорівся скандал унаслідок того, що 19-го вересня в мережі оприлюднили відео, яке засвідчувало, як громадянам України видавали угорські паспорти. За цим фактом у прокуратурі відкрили кримінальне провадження.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін намагався обговорити це питання з угорським колегою Петером Сіярто в Нью-Йорку, однак згоди сторони так і не дійшли.

Попередній матеріал
У Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського Патріархату
Наступний матеріал
Google посилить безпеку Chrome: як це може вплинути на сотні сайтів

Влада вже має план, як працювати з угорською нацменшиною – Клімкін

Чому Угорщина конфліктує не тільки з Україною, а й з Румунією та Словаччиною – політексперт

"Паспортний" скандал на Закарпатті: МЗС оголосило консула Угорщини в Береговому персоною нон грата

СБУ відстежує ситуацію з видачею паспортів на Закарпатті, але вплинути на процес не може

Клімкін повідомив, коли Будапешт отримає ноту про висилку угорського консула

"Вимагаємо поваги до України": Порошенко про видачу угорських паспортів