Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг wsj.com

Росія не має права вето на членство України в НАТО, це вирішуватимуть 30 союзників Альянсу – Столтенберг

  Читайте по-русски
  Союзники НАТО підтримують зусилля України, спрямовані на реформування та модернізацію, наголосив генсек Альянсу

  Генсек НАТО Єнс Столтенберг знову заявляє, що Росія не має права вето на членство України в Альянсі. І тільки 30 союзників вирішуватимуть, чи відповідає Київ стандартам організації, щоб бути її членом. Таку позицію НАТО Столтенберг знову підтвердив у вівторок на прес-конференції у Брюсселі, пише "Інтерфакс-Україна".

  Столтенберг наголосив: "Це лише 30-ти союзникам вирішувати, коли Україна готова стати членом НАТО, ніхто інший не має права втручатися в цей процес. І це суверенне право кожної нації, такої як Україна, запитати про членство".

  Генсек НАТО також сказав, що це – "важливий принцип, тому що Росія зараз намагається відновити свого роду сфери впливу, де вона могла б вирішувати, що сусіди можуть робити".

  "Це світ, який ми намагаємося залишити позаду, де велика сила може вирішувати, що можуть робити малі сусіди. Тому ми підтримуємо суверенне право України запитати (про членство, – ред.) і обирати свій власний шлях, і лише 30-ти союзникам вирішувати, коли (Україна, – ред.) відповідатиме стандартам (НАТО, – ред.)", – роз'яснив генсек.

  Столтенберг зауважив, що це також є причиною, чому союзники підтримують зусилля України, спрямовані на реформування та модернізацію.

  "Реформи – найкращий шлях у напрямі євроатлантичної інтеграції, і ми відкидаємо ідею, про що чуємо з Москви, що Росія має якесь вето і право відкидати суверенне право інших країн обирати свій шлях, включно з тим, якого роду безпеку вони хочуть гарантувати, включно з членством у НАТО", – підсумував Столтенберг.

  Напередодні сьомої річниці від початку АТО Росія сконцентрувала на кордоні зі східними областями України та в Криму найбільше своїх військ з 2015 року. Такого висновку дійшли дослідники з Conflict Intelligence Team, які документально зафіксували зосередження мотострілецьких, артилерійських, десантних та танкових підрозділів російської армії, здебільшого у Воронезькій області та в окупованому Криму.

  Як повідомляв 5.UA, головнокомандувач ЗСУ  Хомчак заявив, що Росія нарощує свої війська на кордоні з Україною. Президент України повідомив генсеку НАТО про готовність російських військ до наступальних дій.

  Росія тим часом відмовилася пояснювати причини нарощення кількості своїх військ уздовж українського кордону – і цим порушила вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки. З такою заявою виступило МЗС України. 

  Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень.

  А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України.

  G7 теж закликали РФ негайно припинити свої провокації.

  Попередній матеріал
  Північна Корея побудувала найпотужніший підводний човен у своїй історії, який може нести ядерні боєголовки
  Наступний матеріал
  Зеленський ініціював ліквідацію скандального Окружного адмінсуду Києва (оновлено)
  Loading...

  Росія накопичує війська біля українського кордону у трьох напрямках – Кулеба

  Україна обговорює із Заходом конкретні кроки на випадок російського вторгнення – Кулеба

  Україна очікує отримати план дій щодо членства в НАТО вже цього року – Таран

  Скупчення військ РФ біля кордону України: п'ять країн НАТО провели переговори щодо підтримки України

  Латвія підтримує надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО

  У сайту НАТО з'явилася україномовна версія