ОАСК
ОАСК 5 канал

Зеленський ініціював ліквідацію скандального Окружного адмінсуду Києва (оновлено)

    Читайте по-русски
    Суд можна ліквідувати лише окремим законом, який має внести до парламенту президент

    Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради невідкладний законопроєкт щодо ліквідації Окружного адміністративного суду Києва. Про це інформує Офіс глави держави.

    За Конституцією України, суд можна сформувати, реорганізовувати або ліквідувати лише окремим законом, проєкт якого має внести до парламенту президент після консультацій із Вищою радою правосуддя.

    Рішення про ліквідацію було ухвалене тому, що довіра до ОАСК була "втрачена", а також з огляду на "чергові скандали з "плівками", корупцію пов'язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення".

    "Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов'язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов із кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону", – заявив сам Зеленський.

    У соцмережах уже активно обговорюють це несподіване рішення президента.

    Оновлено.

    Президентський законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду зареєстрували у Верховній Раді. Про це свідчать дані на сайті парламенту.

    "Проєкт закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду одержавно Верховною Радою і передано на розгляд керівництва", – мовиться у повідомленні.

    Тексту законопроєкту поки що на сайті ВР не оприлюднено.

    Нагадаємо, минулого тижня було затримано адвокатів, які планували дати хабаря безпосередньо голові ОАСК Павлу Вовку. За інформацією ЗМІ, мовиться про суму у $100 тисяч.

    Зауважимо, що голову Окружного адмінсуду Києва, а також ще п'ятьох його колег і очільника Державної судової адміністрації підозрюють у спробі захопити державну владу. Їм закидають тиск на суддів та ухвалення неправомірних рішень. Як доказ існування злочинного угрупування Національне антикорупційне бюро оприлюднило записи – так звані "плівки Вовка".

    За версією слідства, підозрювані ухвалювали замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.

    Утім притягнути до відповідальності Вовка чи хоча б обрати йому запобіжний захід – не вдається вже кілька місяців.

    Крім того, саме Окружний адміністративний суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку", призупинив перейменування УПЦ Московського патріархату, скасував перейменування Московського проспекту Києва на проспект Степана Бандери, забороняв Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я.

    Попередній матеріал
    Росія не має права вето на членство України в НАТО, це вирішуватимуть 30 союзників Альянсу – Столтенберг
    Наступний матеріал
    Російським співакам Лепсу і Буйнову заборонили в'їзд в Україну
    Loading...