ГПУ
ГПУ 5 канал

Рябошапка анонсував переатестацію прокурорів

  Читайте по-русски
  У складі кадрових комісій будуть особи, делеговані міжнародними організаціями

  Рябошапка розпочав реформу органів прокуратури із запуску переатестації співробітників Генпрокуратури. Відповідне повідомлення опублікувала прес-служба ГПУ.

  25 вересня набули чинності зміни до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури". Вони дають можливість розпочати реформу органів прокуратури.

  Всі прокурори та слідчі органів прокуратури, які бажають працювати за новими правилами, повинні будуть пройти атестацію. Першими повинні атестуватися прокурори ГПУ, друга і третя черга атестації буде стосуватися прокурорів регіональних та місцевих прокуратур.

  "Мета реформи – нові стандарти роботи прокурорів, які відповідають очікуванням суспільства, бізнесу та інвесторів. Спочатку відбудеться атестація, і всі чинні прокурори, які пройдуть оцінювання за критеріями професійності та доброчесності, продовжать працювати в нових органах прокуратури. Процес атестації має бути завершено до 1 вересня 2020 року. І атестовані прокурори будуть працювати на основі індивідуального оцінювання якості роботи", – зазначив генпрокурор Руслан Рябошапка.

  Із 27 вересня до 10 жовтня цього року працівники ГПУ подаватимуть заяви про переведення до нових органів прокуратури та про намір атестуватися.

  Проведення атестації передбачає три етапи, і до кожного наступного етапу будуть допущені ті прокурори, які успішно пройшли попередній:

  • Перший етап: анонімне комп'ютерне тестування з метою виявлення знань та вмінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора.
  • Другий етап: оцінка загальних здібностей та навичок на основі анонімного комп’ютерного тестування.
  • Третій етап: співбесіда з метою виявлення відповідності прокурора вимогам професійної компетентності, професійної етики та доброчесності. Для оцінки рівня володіння практичними вміннями та навичками прокурори також виконають письмове практичне завдання.

  До складу кадрових комісій будуть введені особи, делеговані міжнародними організаціями.

  "Переконаний, що професійні та доброчесні прокурори – а їх чимало – долучаться до роботи оновленої прокуратури", – прокоментував нововведення генпрокурор.

  Нагадаємо, генпрокурор України Рябошапка розповів, що реформа органів прокуратури може тривати близько двох років.

  Попередній матеріал
  "Непорозуміння": заступник Скалецької про те, що наразі відбувається в МОЗ
  Наступний матеріал
  Новою очільницею МВФ стала представниця Болгарії – що про неї відомо
  Loading...

  Вілкула та Колєснікова взяв на поруки чинний парламентарій-самовисуванець

  Новий головний військовий прокурор розсекретив декларації підлеглих

  ГПУ закрила справу проти ексзаступника Пшонки Кузьміна

  Рябошапка звільнив прокурорів ще у трьох областях

  Військову прокуратуру очолив екснардеп Чумак

  Законопроєкт про реформування органів прокуратури пройшов перше читання