Генпрокуратура
Генпрокуратура ru.slovoidilo.ua

Рада ухвалила закон про запуск реформи прокуратури – що він передбачає

  Читайте по-русски
  Закон, зокрема, передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб

  Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів з реформи органів прокуратури". Відповідне рішення підтримали 259 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти. Про таке повідомляє "5 канал".

  Що передбачає цей закон:

  • Документ пропонує замість чинної структури органів прокуратури утворити після проведення атестації прокурорів нову структуру, що має включати Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури. Також проєкт закону надає генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.
  • Ліквідуються військові прокуратури, але водночас встановлюються права генпрокурора за потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.
  • Закон також передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб.
  • Передбачено надання генпрокурору повноважень затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.
  • Закон передбачає надання можливості для всіх кандидатів з вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури.
  • Національну академію прокуратури України планують перетворити на Тренінговий центр прокурорів України.
  • Базовий посадовий оклад прокурора має підвищитися з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Встановлюється обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується винятково відповідно до оцінки роботи прокурора.
  • Атестація прокурорів включатиме два етапи – складення письмового іспиту у формі анонімного тестування та співбесіда. У разі непроходження атестації прокурор звільняється з посади. Особи, які не займали посаду прокурора на момент набуття чинності закону, матимуть право взяти участь у відкритому конкурсі на вакантні посади прокурора за умови наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у сфері права.
  • Прокурори, які на день набрання чинності законом займають посади прокурорів у ГПУ, регіональних, місцевих, військових прокуратурах, можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі генпрокурора, обласних, окружних прокуратурах лише в разі успішного проходження ними атестації. Атестація не поширюється на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  • Тимчасово, до 1 вересня 2021 року, планується зупинити повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

  Як повідомляв 5.UA, військову прокуратуру очолив екснардеп Чумак

  Попередній матеріал
  Суд скасував цілодобовий домашній арешт ексрегіонала Єфремова
  Наступний матеріал
  Розведення сил біля Петрівського: окупанти почали рити траншеї та облаштовувати позиції на ділянці
  Loading...