Верховна Рада, депутати
Верховна Рада, депутати 5 канал

Рада не підтримала штрафи за порушення самоізоляції та звільнила випускників від ЗНО – включення

Читайте по-русски
Сьогодні Верховна Рада працювала від ранку до самого вечора

Штрафам за недотримання самоізоляції – ні, а от звільненню випускників шкіл від обов'язкового державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання – так. У вівторок Верховна Рада працювала за максимумом. За перебігом другого позачергового засідання стежила кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

На другому позачерговому засіданні народні депутати працювали продуктивніше. Насамперед уже вдруге звільнили випускників загальноосвітніх шкіл від обов’язкової підсумкової державної атестації у формі ЗНО. Тож лише ті випускники, які хочуть вступати до ВНЗ, за власним бажанням можуть складати ЗНО, а от решта отримуватимуть оцінки за підсумковими річними оцінками або складатимуть ДПА. Минулого року цю модель вже протестували, тож закон слово в слово повторює той, що ухвалили минулого року. У монобільшості порахували, що 20-30% зменшили навантаження на пункти тестування для ЗНО. Цього року зареєструвалися 390 тисяч випускників шкіл для того, аби складати іспит.

"Ми моделювали ситуації залежно від рівня захворюваності в Україні. Порівняно з минулим роком рівень захворюваності зріс у рази, ми вирішили продовжити практику минулого року і дати можливість дітям складати ДПА у формі ЗНО за бажанням", – зазначив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Окрім того, народні обранці виправляли ті помилки, яких самі й припустилися, коли ухвалювали закон, який запускав реабілітацію у сфері охорони здоров’я, і саме тоді проголосували за поправку, якою фактично скасували головний страховий випадок – тимчасову втрату непрацездатності через хворобу або травму. Тож, якщо не проголосували б за цей закон, то з 1 липня понад 2,5 млн українців не отримали б виплати з Фонду соціального страхування, тоді, коли б занедужали чи травмувалися.

"Коли ми хворіємо, перші 5 днів відповідно до закону платить роботодавець за будь-яку хворобу, останні дні зобов’язаний виплатити Фонд соціального страхування, у який ми всі платимо страхові внески з наших податків. І ось ці основні виплати мали припинитися з 1 липня 2021 року, якби ми сьогодні не ухвалили цей Закон", – зауважує народна депутатка від "Європейської солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окрім того, народні обранці відхилили урядовий законопроєкт, що передбачає запровадження штрафів за порушення самоізоляції та обсервації. Згідно з документом, розмір штрафів за це правопорушення мав становити від 3400 до 8500 грн. Також парламентарі ухвалили закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті", який передбачає проведення реструктуризації всіх валютних споживчих кредитів, за якими грошові зобов'язання повністю не погашені. Законом також продовжено на п'ять місяців дію мораторію, що забороняє банкам стягувати майно громадян України, надане як забезпечення за кредитами в іноземній валюті. 

Нагадаємо, Верховна Рада в ході позачергового засідання не підтримала проєкту постанови про повернення пільгової ціни на електроенергію для населення в розмірі 90 коп. за кВт⋅год при споживанні перших 100 кВт⋅год. 

Попередній матеріал
Треба дати армії змогу воювати і захищати, а не терпіти – Жорін
Наступний матеріал
Масштабне вторгнення в Україну стало б початком Третьої світової й кінцем Росії – Кравчук
Loading...

Рада відмовилася запровадити штрафи за порушення самоізоляції

Депутати відмовилися повертати пільгові тарифи на електроенергію для населення

Загострення на сході та вступ до НАТО: що обговорювали нардепи на пленарному засіданні

Два позачергових засідання ВР: питання тарифів, кредитів, освіти та коронавірусу

Зеленський ініціював ліквідацію скандального Окружного адмінсуду Києва (оновлено)

Для чого два позачергових засідання Верховної Ради "ні про що" – "Час Ч"