Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Провадження проти Порошенка є спробою дискредитувати Верховний Суд як інституцію – заява

Читайте по-русски
Оприлюднені проєкти підозр, які Венедіктова намагалася підписати в Рябошапки, він відхилив як "юридичний треш"

Кримінальне провадження, ініційоване генпрокурором Іриною Венедіктовою проти Петра Порошенка щодо призначення за його президентства суддів Верховного Суду – це спроба дискредитувати Верховний Суд як інституцію і встановити над ним контроль перед розглядом справи щодо націоналізації "ПриватБанку" – про це заявили адвокати п'ятого президента України Ілля Новіков та Ігор Головань, повідомляє прес-служба "Європейської солідарності".

"Очевидно, що ці спроби дискредитують Верховний Суд і всіх суддів Верховного Суду. Це, безумовно, є спробою встановити додатковий контроль над Верховним Судом і над суддями, як будь-яка кримінальна справа, яка дозволяє викликати людей на допити, проводити слідчі дії, тиснути в різний спосіб. Це означає, що на фоні розвитку ситуації зі справою "ПриватБанку", яка дуже чутлива для президента Зеленського, Офіс президента отримує додаткові важелі контролю над правосуддям в Україні", – наголосив Новіков.

"Це однозначно продовження тренду політичних переслідувань, які відбувались усі останні місяці. І в той час, коли Венедіктова була виконуючою обов'язків директора ДБР, і коли це місце займав Труба. Це все одна й та сама історія. Конкретно це рішення – це спроба загорнути в нову обгортку ту абсолютно провальну ситуацію, яка розвивалася напередодні відставки генпрокурора Рябошапки", – нагадав він.

Він зауважив, що оприлюднені проєкти підозр, які Венедіктова намагалася підписати в Рябошапки, він відхилив як "юридичний треш".

"Я можу з ним лише погодитись – це дійсно юридичний треш, намагання переводити у кримінальну площину питання конституційних повноважень президента із призначення суддів", – зазначив Новіков.

Ігор Головань наголосив, що з юридичної точки зору провадження Венедіктової – це юридичний абсурд. А статті, на які посилається генпрокурор, підслідні не ДБР, а винятково НАБУ.

"Венедіктова відверто незаконно передала відверто протиправне провадження своїм колишнім підлеглим до ДБР, яке являє собою спеціалізовану організацію для здійснення незаконних кримінальних проваджень і політичних переслідувань. Ми вже звернулися з клопотанням до генпрокурора припинити порушення закону і передати це провадження до НАБУ, де воно має бути закрите негайно", – зазначив Ігор Головань.

Адвокати п’ятого президента наголосили, що відстоюватимуть свою позицію в судовому порядку.

Попередній матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на вечір 8 квітня
Наступний матеріал
Як світ бореться з коронавірусом – "ІнфоВечір"
Loading...

Заява адвокатів п'ятого Президента України Петра Порошенка – трансляція

Лідер "ЄС" про банківський закон: Це вибір між порятунком України – і дефолтом та наступом Росії

"Треба думати, як захистити людей від безробіття і безгрошів’я" – Порошенко

Попри жорстку світову конкуренцію, ми закупили 100 тис. захисних костюмів для українських медиків – Порошенко

Унікальний досвід подолання COVID-19: Порошенко передав МОЗ України протоколи китайських експертів

Вже врятували 15 людей: фонд Порошенка передав до київської лікарні ще 8 апаратів ШВЛ