Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Лідер "ЄС" про банківський закон: Це вибір між порятунком України – і дефолтом та наступом Росії

Читайте по-русски
Якщо МВФ надає Україні позику, то країну підтримають і ЄС, і Світовий банк, і ЄБРР – наголосив Порошенко

Голосування у другому читанні за так званий "антиколомойський" закон, який є обов'язковою вимогою МВФ для отримання Україною фінансової допомоги, – може стати водорозділом у долі держави. Або Верховна Рада підтримає економічний порятунок України – або ж вибере позицію одіозного олігарха, дефолт, руйнацію держави та швидкий наступ країни-агресора.

На цьому наголосив п'ятий президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко у ефірі "Свободи Слова Савіка Шустера".

"Є кардинально різні результати, яких очікують ті чи інші учасники цих подій. Перший – чітко наголосив у своєму інтерв'ю для The New York Times Коломойський – колишній власник банку. Він сказав: "із Заходом треба закінчувати, треба оголошувати дефолт і йти до Росії просити гроші", – нагадав Порошенко.

Він застеріг: "Стоїть абсолютно чіткий вибір. Або дефолт і руйнація держави. Це не просто жахливі соціальні результати. Це не просто зубожіння людей. Це не просто зупинка української економіки. Це не просто руйнація всіх соціальних програм держави, бо Україні ніхто грошей не дасть. Це – руйнація держави і наступ Росії, – застеріг Порошенко.

І додав – є інший варіант. Мова про позику від Міжнародного валютного фонду.

"Якщо МВФ нам дає позику, то від $500 млн до $1 млрд макрофінансової допомоги дає і Євросоюз, дає $1 млрд Світовий банк, дає Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк. Формується пакет, який допомагає українській економіці, як кисень, вижити в ці часи", – порівняв п'ятий президент.

"Тому кожен, хто буде голосувати у другому читанні банківський закон, повинен вибрати. Або ми за Україну, по справедливості – або гроші, які нам дадуть міжнародні фінансові організації, може забрати собі через рішення українського суду пан Коломойський. Дурнів немає. Ніхто на цих умовах гроші Україні не дасть. І платники податків не повинні сьогодні платити за подібні забаганки", – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, нардепи в першому читанні проголосували "антиколомойський" закон про банки.

Попередній матеріал
Обстріл Новотошківського: як українські захисники вистояли атаку російських окупантів
Наступний матеріал
New York Times створило карту про поширення коронавірусу, де Крим позначений, як частина Росії
Loading...