Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова detector.media

Венедіктова відкрила справу проти Порошенка: подробиці від адвокатів п'ятого президента

Читайте по-русски
У генпрокурорки можуть бути особисті мотиви, кажуть захисники

Чергову справу проти Петра Порошенка розслідує Офіс генерального прокурора. Ірина Венедіктова внесла відомості про ймовірні протиправні дії п'ятого президента до єдиного реєстру досудових розслідувань. Йдеться про призначення суддів Верховного Суду. Із заявою вже виступили адвокати Порошенка. Правозахисники пояснюють такі дії новопризначеної генпрокурорки особистими мотивами. Якими саме – знає кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко.

Адвокати називають справу продовженням політичних репресій і стверджують, що п'ятий президент діяв у межах своїх конституційних повноважень. У той же час правозахисники вважають справу спробою тиску на Верховний Суд та судову систему в цілому, що, на їхню думку, може бути актуальним для президента Зеленського, позаяк зараз продовжується розгляд справи "ПриватБанку".

Утім, у Венедіктової можуть бути і особисті мотиви.

"Є додатковий, особистий сюжет у цій історії. Не можна забувати, що Венедіктова намагалася скласти екзамени на посаду у Верховний Суд, і в неї це не вийшло. Зараз людина, яка намагалася потрапити через конкурс, відкриває справу щодо того, як ці конкурси пройшли. Це негарна ситуація. Я думаю, на першому місці була спроба відробити політичний аванс, який видали Венедіктовій під час призначення на посаду", – заявив адвокат Ілля Новіков.

Правозахисники звернули увагу, що цю справу має розслідувати винятково Національне антикорупційне бюро, і її не можна передавати до інших органів слідства. 

"Відповідно до закону, провадження зареєстровано також за статтею 364 КК. Але ця стаття підслідна винятково НАБУ. Оскільки це очевидний факт порушення, ми звернулися до ОГПУ з вимогою передати справу до НАБУ, як це має бути за законом. І ми впевнені, що вона там має бути закрита негайно", – сказав захисник Порошенка Ігор Головань.

Якщо в Офісі генпрокурора до адвокатів не дослухаються, вони позиватимуться до суду.

Нагадаємо, генеральний прокурор Ірина Венедіктова підтвердила, що зустрічалася з колишнім заступником глави адміністрації Януковича Андрієм Портновим, бо він "медійно потужна людина".

Попередній матеріал
На Херсонщині 15 осіб втекли з обсервації – подробиці
Наступний матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на вечір 8 квітня
Loading...

Венедіктова підтвердила, що зустрічалася з одіозним Портновим

Нова чільниця "Голосу" зробила припущення, навіщо Зеленський призначив Венедіктову генпрокурором

Венедіктова призначила нового заступника на заміну Трепака – що про нього відомо

Родини Героїв Небесної Сотні вимагають повернути "справи Майдану" Трепаку – подробиці

"Нову генпрокурорку лякає українець, який не дає себе вбити" – Супрун вступилася за активіста, на якого тричі нападали

Після відставки Трепака можемо забути, що справу Гандзюк розслідуватимуть належно – Рябошапка про рішення Венедіктової