Конституція
Конституція zik.ua

Порушення Конституції при вирішення кризи в Україні є неприйнятними – Венеційська комісія

  Читайте по-русски
  У Венеційській комісії та GRECO відреагували на законопроєкт Зеленського щодо КСУ

  Венеційська комісія та організація Ради Європи з антиконституційного моніторингу GRECO вважають неприпустимим застосування неконституційних заходів для врегулювання кризи, викликаної рішенням Конституційного Суду України. Відповідний лист на ім'я голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, який підписали голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо та президент GRECO Марін Мрчела, опублікований на сайті Ради Європи.

  У листі щодо законопроєкту президента Зеленського "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", який він подав до парламенту, наголошується: "Порушення Конституції, навіть якщо це, можливо, вчиняється з поважної причини, не може призвести до культури конституціоналізму та поваги верховенства закону. Ефективна боротьба з корупцією та повага незалежності судової влади та верховенства права повинні йти пліч-о-пліч".

  "Конституційний Суд відіграє важливу роль як вартовий Конституції та її цінностей та як арбітр розподілу влади. Ми повністю погоджуємось з важливістю забезпечення суспільної довіри громадськості до Конституційного Суду, і ми б додали, що довіра до інших державних установ є не менш важливою. Довіра не означає відсутність незалежності, навпаки: Конституційний Суд може користуватися довірою інших державних установ та громадськості лише в тому випадку, якщо він справді незалежний", – підсумовується у листі Венеційській комісії.

  Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

  У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  Після цього президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

  Попередній матеріал
  У французькому Ліоні невідомий стріляв у православного священника
  Наступний матеріал
  Наїзд п'яного майора на курсанток: справу передали до суду
  Loading...