Порошенко 5.ua

Порошенко про "панамські документи": Компанії в офшорах не для того, щоб ухилитися від податків, а щоб відійти від управління бізнесом

Компанії в офшорах створили не для того, щоб ухилитися від сплати податків, а лише щоб відійти від управління своїм бізнесом і передати активи інвестиційному банку з хорошою репутацією

"Усе дуже просто і дуже прозоро" - так наявність свого імені у так званих "панамських документах" і резонансному офшорному скандалі пояснив Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на запитання журналістів провідних інформагентств світу під час прес-конференції в національному прес-клубі Японії в Токіо.

"Моя країна у стані війни. І ніхто не хоче купляти мої активи, надто враховуючи, що частина їх арештована і знаходиться на окупованих територіях і в Російській Федерації. Це абсолютно прозорий механізм, який використовується політиками по всьому світі", - заявив Петро Порошенко.

"Коли я став президентом, я одразу заявив, що переведу весь свій бізнес у абсолютно прозорий "сліпий траст" до одного з найбільших у світі інвестиційних банків. Зараз я можу назвати цю установу – це банк "Ротшильд". "Ротшильд" не приймає українські активи, тому юристи створили цільову компанію, куди ми перевели всі активи публічно. Ця компанія не відкривала банківського рахунку, вона не отримала ані копійки з України. Єдиною метою її створення було прозоре відокремлення бізнесу українського президента від будь-якого політичного впливу. Це нормальна процедура. І, на мою думку, це головне, що відрізняє мене від інших політичних фігур у "панамському списку", - додав Порошенко. 

Як повідомляв 5.ua, 3 квітня 2016 року Центр із дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) і сайти світових ЗМІ опублікували матеріали, присвячені корупції у вищих ешелонах влади в низці країн. Розслідування базується на документах компанії Mossack Fonseca (Панама, БВІ).

Нагадаємо, один із засновників Mossack Fonseca звинувачує авторів розслідування у тому, що вони неправильно витлумачили документи і спотворили дані.

В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, Президент Петро Порошенко. Президент відреагував на цю інформацію, заявивши, що він відійшов від управління активами компанії "Рошен" і доручив це відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. Глава держави висловив переконання, що "вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси".

Попередній матеріал
Порошенко: Японія не залишить Україну в біді, бо знає, як це бути сусідом Росії
Наступний матеріал
В Токіо Порошенко закликав бізнес інвестувати в Україну, "яка може стати для японських інвестицій новим вікном у Європу"
Теги:
Loading...

Засновник Mossack Fonseca назвав "панамські документи" вирваними з контексту

Десятки країн почали перевірку "панамських паперів"

Фіскальна служба України почала перевірку інформації про "офшор Порошенка"

"Реформи проти корупції" про офшори Порошенка: Це структура для передачі у "сліпий траст" за англійським правом