unn.com.ua

Засновник Mossack Fonseca назвав "панамські документи" вирваними з контексту

  Один із засновників Mossack Fonseca звинуватив авторів розслідування у тому, що вони неправильно витлумачили документи і спотворили дані. Компанія також переконує, що стала жертвою хакерської атаки, а не внутрішнього "зливу" інформації

  Один із засновників панамського оператора офшорів Mossack Fonseca Рамон Фонсека заявив, що журналісти "вирвали з контексту" інформацію, яка була отримана з електронних листів компанії і стала основою масштабного розслідування щодо десятків видатних світових постатей, повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters.

  Фонсека підкреслив, що листи "неправильно витлумачили", а масштабне розслідування - "полювання на відьом". Він також наголосив, що компанія "нікому не допомагала ухилитися від податків або відмивати гроші". 

  За його словами, в компанії працюють близько 500 співробітників, із них 300 - в Панамі. Структуру юридичної фірми, в тому числі в частині її роботи за кордоном, він назвати відмовився. Фонсека заявив, що в керуючій офшорами організації виключають внутрішній витік, і назвав організацію жертвою "зламу з-за кордону". 

  "Ми вже звернулися зі скаргою в офіс генпрокуратури, питання розслідується... Єдиний злочин, який було доведено - це злам", - зауважив він.

  Окрім того, Фонсека зазначив, що створити офшор коштує від $700 до $1 тис., але значну суму з цих грошей отримує держава. За 40 років фірма відкрила близько 250 тис. компаній.

  Як повідомляв 5.ua, 3 квітня 2016 року журналісти оприлюднили глобальне розслідування про офшори світової еліти. Доповідь створена на основі аналізу 11 млн документів з 1977 по 2015 роки з бази даних панамської компанії Mossack Fonseca, четвертої за величиною у світі офшорної юридичної фірми. На думку журналістів, документи показують, як компанія допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і уникати сплати податків. Натомість Mossack Fonseca заявила, що відмовляється засвідчити автентичність опублікованих документів, і назвала дії журналістів злочином.

  Попередній матеріал
  Фейгін: Савченко не етапуватимуть під час голодування
  Наступний матеріал
  2015 рік став рекордним за кількістю страт у світі - Amnesty International
  Теги:
  Loading...

  Президент України прокоментував інформацію Panamapapers про офшори

  Публікація Panamapapers триває: речника Путіна піймали на брехні і з офшором

  Десятки країн почали перевірку "панамських паперів"

  Фіскальна служба України почала перевірку інформації про "офшор Порошенка"

  "Je Suis Panama" - Charlie Hebdo відреагував на офшорний скандал

  Прем’єр Ісландії пішов у відставку через скандал з "панамськими документами"