17tv.com.ua

Публікація Panamapapers триває: речника Путіна піймали на брехні і з офшором

За даними документів "Панамського архіву", Дмитро Пєсков сьогодні збрехав про відсутність офшорів у нього і його дружини

Сьогодні прес-секретар президента РФ Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у нього і його дружини "немає і ніколи не було офшорних компаній". Однак за даними видання The Insider, Пєсков збрехав. Про це свідчать документи з опублікованих архівів панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca. У реєстраційних документах небайдужі активісти виявили копію паспорта дружини Пєскова Тетяни Навки і документ про реєстрацію офшору.

Як випливає з документів, для управління компанією Навки Carina Global Assets використовувалася компанія Bridgewater, яка надала двох своїх "зіц-керівників". Видання зазначає: "Ймовірно, Пєсков сподівався, що раз ім'я його дружини не фігурує в самому реєстраційному документі, то встановити зв'язок з Навкою не вдасться. Він, однак, не знав, що серед оприлюднених для загального доступу документів виявиться лист, де співробітник Mossak Fonseka просить надати додаткову інформацію про Навку у зв'язку з цією фірмою".

Журналісти нагадують, що відповідно до чинного закону, держчиновники РФ (до числа яких належить Пєсков) не мають права тримати кошти в офшорах, тобто після весілля з Навкою Carina Global Assets повинна була змінити бенефіціара, але таких відомостей немає. Отримати коментар від самого Пєскова The Insider не вдалося.

Нагадаємо, публікація архівів юридичної компанії Mossack Fonseca оприлюднила інформацію про більш ніж 214 тисяч офшорних компаній, пов'язаних із представниками більш ніж 200 країн, серед яких - понад 100 політиків і відомих людей. Матеріали не оминули й Україну - у прицілі журналістів опинились офшорні компанії Петра Порошенка, які, за словами юристів, створені для передачі Roshen у "сліпий траст".

Попередній матеріал
Різатдінова тріумфально виступила на етапі кубка світу в Італії
Наступний матеріал
Необхідно оголосити фінансову амністію, інакше чесно робити бізнес в Україні неможливо - Корчілава
Теги:
Loading...

ЗМІ отримали офіційне роз'яснення, навіщо Порошенку офшори та куди йдуть податки Roshen

У Мінінформполітики схвалили публікацію "офшорних" матеріалів Panamapapers

Panamapapers: Реакція суспільства на найбільший злив документів про офшори в історії

Президент України прокоментував інформацію Panamapapers про офшори