Порошенко на допиті у справі Януковича: Я на власні очі бачив "зелених чоловічків" у Сімферополі

Глава держави зауважив, працівники Сімферопольського аеропорту розповіли, що у повітряному просторі перебували літаки, які не можна було ідентифікувати

Президент України Петро Порошенко заявив, що під час своєї поїздки до Криму наприкінці лютого 2014 року особисто бачив військовослужбовців Російської Федерації. Про це він заявив під час допиту в режимі відеоконференції в Оболонському районному суді Києва, який розглядає справу про держзраду президента-втікача Віктора Януковича.

"Я особисто бачив військовослужбовців у зеленій формі. Це були військовослужбовці збройних сил Російської Федерації як зі складу Чорноморського флоту, так і з регулярних сил, перекинуті в ті дні, починаючи від 20 лютого, на територію України в Автономну Республіку Криму через відповідні аеропорти і порти України без згоди української держави, що може кваліфікуватися як агресія і незаконна анексія. Це те, що я в Сімферополі і Криму бачив особисто. На власні очі"", – сказав чинний глава держави.

Порошенко зауважив, що зі слів працівників Сімферопольського аеропорту знав, що у повітряному просторі перебували літаки без опізнавальних знаків, які перекидали військові сили в Крим.

За словами Президента, він поїхав до Криму з власної ініціативи і за дорученням в.о. президента Олександра Турчинова.

"27 лютого 2014 року я прийшов до кабінету голови ВР – в.о. президента Турчинова із пропозицією негайно вилетіти в Крим і особисто провести переговори з депутатами ВР Криму, щоб зупинити руйнівні процеси, які почалися зі спроби оголошення незаконного референдуму, переконати депутатів, і переконатися самому у процесах і подіях, які того дня відбулися в Сімферополі і в Криму", – сказав він.

Порошенко додав, що після отримання письмового доручення одразу полетів до Сімферополя.

"Прилетівши до Сімферополя, я побачив ланцюг, що оточив аеропорт, а за ним – камери з мікрофонами. Декілька осіб намагалися мене зупинити, зав’язалася сутичка, я прорвався через оточення і, коли увійшов у зону зйомки телекамер і журналістів, то вони побоялися потрапляти в зону дії камер", – сказав він.

Глава держави додав, що виступив там із заявою, що "Крим є українським, і ми маємо зробити все, аби не допустити провокацій, готові негайно створити робочу групу між народними депутатами ВР і кримського парламенту, щоб швидко розв'язати всі питання".

Нагадаємо, раніше, в ході судового засідання свідчив Володимир Єльченко. За його словами, у 2014 році, перебуваючи на посаді посла України в РФ, він неодноразово закликав українську владу вести діалог з Російською Федерацією.

Попередній матеріал
"Укроборонпром" повідомив, скільки зброї й техніки отримала армія за час війни
Наступний матеріал
Гройсман закликав Насалика "вимести наглядачів" із державних шахт

Стало відомо, коли Порошенко свідчитиме в суді щодо зради Януковича

Порошенко закликав світову спільноту не визнавати виборів президента РФ в окупованому Криму

Турчинов: на початку російської агресії очікувався наступ 200-тисячного війська РФ з півночі та сходу України

"Не мали навіть військового одягу": ЗСУ були не в змозі протистояти російським військовим під час анексії Криму – Коваль

РФ використала фактор Олімпіади в Сочі, щоб посилити свою військову міць у Криму – Коваль

Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція