Facebook / Радіо Свобода

Коваль розповів, хто планомірно знищив армію ЗСУ до 2014 року

На момент анексії Криму всі командири Збройних сил півострова перейшли на бік ворога, і цьому є логічне пояснення. Яке – дивіться в сюжеті

На початок 2014 року українська армія була небоєздатною і не могла чинити опору російським військовим під час анексії Криму. Про це у своїх свідченнях суду у справі про держзраду Віктора Януковича заявив перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, який від березня до липня 2014 року виконував обов’язки міністра оборони. 

У занепаді українського війська він звинуватив президента-втікача. Адвокати Януковича нарікають, що замість свідчень чують у суді політичні гасла. Що відбувалося в Оболонському суді – бачили й кореспонденти "5 каналу".

Генерал-полковник Михайло Коваль виконував обов'язки міністра оборони України від 24 березня по третє липня 2014 року.

Ще до призначення на цю посаду, він як перший заступник голови Держприкордонслужби, на початку березня 2014 року поїхав до Криму – з'ясувати, що відбувається на півострові. На той час там уже були "зелені чоловічки". Його затримали.

"Говорили "молись, Бандера". Я єдине сказав. "Мені як солдату образливо, що такі… як ви мене вбивати будуть", – пригадав Коваль.

Тоді чоловіка відпустили. Ситуація на півострові генерала жахнула. Каже: до анексії в Криму було 20 тисяч військових. На материкову Україну потім повернулася лише третина. "Всі командири перейшли на бік ворога. Всі!" – наголосив перший заступник секретаря РНБО.

Причиною цього він називає деморалізацію. Армію планомірно знищували декілька років поспіль, каже генерал.

"Оточили ми Слов'янськ на блокпосту – три чоловіки стоять, три десантники. Людям їжі не вистачало, а ви говорите про боєздатність! Яка до біса боєздатність? Армію знищували. Вона ось таким чином "лежала" на землі деморалізована", – не стримує емоцій Михайло Коваль.

Військові не були готові стріляти у ворога. На початок вторгнення у Крим із сотні з'єднань і частин, менше половини були у бойовій готовності. Сухопутного корпусу в Криму фактично не було. Солдати сиділи на голодному пайку.

Згадуючи це, генерал раз по раз не стримувався. Підвищував голос і вступав у словесні перепалки з адвокатом Януковича.

"Ви починаєте вінегрет робити. Нашій армії кланятися треба, бо вона вижила, незважаючи на все те, що ваш підзахисний робив. Вона вижила, розумієте, і поки буде армія – буде Україна!" – наголосив Коваль.

Після допиту оцінки слів генерала у сторін – різні.

"Сторона обвинувачення задоволена допитом свідка Коваля. Цей свідок повністю підтвердив, що обвинувачений Янукович знищив повністю ЗСУ", – каже прокурор Руслан Кравченко.

"Мені жаль, що його змусили казати політичні лозунги, що не було армії, що не було ніяких сил", – своєю чергою заявляє адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк.

Загалом екс-чільник міністерства оборони в судовому засіданні більш як три години розповідав про армійські будні до анексії.

Анна Мірошниченко, Микола Лебедєв, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Коли в Україні нарешті стартує "велика приватизація" – "Час.Підсумки дня"
Наступний матеріал
Шахтарський бунт на Донеччині: чому сотні гірників припинили роботу
Loading...