5 канал

Шахтарський бунт на Донеччині: чому сотні гірників припинили роботу

Шахтарський бунт у Селидовому. Гірники вимагають виплатити їм зарплату, якої, – кажуть, не бачили два місяці

На знак протесту шахтарі припинили роботу в копальнях та разом із родинами вийшли на пікет адмінбудівлі Держпідприємства "Селидіввугілля", звинувачуючи керівництво в нездатності до ефективної господарської діяльності. Готуються також відрядити представників до профільного міністерства, щоби розв'язати свою проблему в столиці. 

Ранком четверга поблизу адмінбудівлі "Селидіввугілля" зібралося близько сотні гірників, деякі прийшли разом із родинами.

"Два місяці без зарплати. Два місяці! А треба ж якось за комунальні послуги сплачувати. Людям погрожують вже світло відрізати", – розповідає гірник Володимир Панютчів.

Після акції з перекриття дороги в середу, підприємство виплатило 17% від заробітку в січні. Але це шахтарів ще більше обурило.

"По 300 гривень дають. Вас влаштовує? Вашу дружину влаштовує?" – питається жінка гірника.

5 канал

Керівники вугільного підприємства натякають працівникам, що обсяги виробництва впали, і зароблених грошей на зарплату не вистачає, не враховуючи навіть побутових потреб.

"Вугілля йде на Центренерго, йде навіть розрахунок за це вугілля. На зарплату потрібно 95 мільйонів виділити, а заробляємо ми – 70 мільйонів", – каже голова незалежної профспілки гірників шахти "1/3 Новогродівська" Сергій Павлов.

Гірники, зі свого боку, обурені тим, що чиновники не вкладають грошей у розвиток підприємства задля збільшення видобутку вугілля. Профспілка гірників бере на себе ініціативу розв'язати грошове питання напряму у профільному міністерстві.

А генеральний директор "Селидіввугілля" Сергій Пахомов посилається на обіцянки міністра та запевняє – гроші будуть скоро. Принаймні, на наступному тижні чекають обіцяні урядом 120 мільйонів.

Натомість, активісти від трудових колективів шахт "Селидоввугілля" обіцянкам не дуже вірять. Тож встановили поблизу входу в адмінбудівлю намет, у якому організували чергування, а з наступного тижня обіцяють зібрати групу, щоб їхати до міністра.

Сніжана Юрьєва, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Коваль розповів, хто планомірно знищив армію ЗСУ до 2014 року
Наступний матеріал
Жорстоке вбивство родини кумів Януковича: поліція затримала екс-бійців добробату
Loading...