Павло Клімкін
Павло Клімкін Фото МЗС

Польські радикали, закон "Ківалова-Колесніченка" та угорське невдоволення: головне з брифінгу Клімкіна

Міністр закордонних справ України прокоментував напад на Офіс товариства угорської культури та зробив заяву щодо рішення Стокгольмського арбітражу

Угорщина звинуватила Україну в нападі на нацменшини. Таку заяву зробив міністр закордонних справ держави Петер Сійярто. За його словами, визнання мовного закону "Ківалова-Колесніченка" неконституційним свідчить про "наступ української влади на право меншин розмовляти рідною мовою".

Міністр закордонних справ України вже відреагував на такі заяви з боку Угорщини. Павло Клімкін провів прес-конференцію у Львові. Його слухала і кореспондентка "5 каналу".

Під час брифінгу Павло Клімкін згадав про напад на Офіс товариства угорської культури і запевнив, що зараз українська сторона посилено робить усе можливе, щоб не допустити розпалу ворожнечі між Угорщиною і України.

"Будемо його називати не лише злочином. Але це є злочин. Можливо, це теракт. Це зорганізовано за сприяння Росії. І ми маємо, до речі, серйозні підстави вважати, що це скоїли польські радикали. По-друге, я в Угорщині чую про якусь "антиугорську кампанію в Україні". От давайте отут вийдемо на вулицю у Львові і запитаємо, чи є хтось тут антиугорський у Львові, або в Києві, або в Одесі. Ну яка антиугорська кампанія?" – зазначив глава МЗС.

Крім того, міністр закордонних справ зробив заяву щодо вчорашнього рішення Стокгольмського арбітражу – Європейській комісії передали всю доказову базу. Також спеціально задіяли два можливі механізми, аби змусити "Газпром" виконувати свої обов'язки. Мова, наприклад, про механізм раннього запобігання кризовим ситуаціям в енергетичній сфері – за словами Клімкіна, вже від сьогодні тривають усі необхідні зустрічі.

"Ми запропонували Європейській комісії скликати тристоронній формат. Європейська комісія вже допомагала нам. Це – Україна, Єврокомісія і Росія. Нехай надсилають туди людей, хай виправдовуються, хай скажуть, що вони роблять… Я дав доручення послам – провести інвентаризацію активів "Газпрому", аби, в разі потреби, ми були готові йти в судові позови і дуже швидко. Ми їх обов'язково на цьому дістанемо", – заявив Клімкін.

Попередній матеріал
"Перебування в СІЗО із злочинцями і є психологічним тиском": про що розповіли звільнені РФ прикордонники
Наступний матеріал
Жителі Оболоні "попливли": через аварію п'ять будинків залишилися без води

"Газпром" знизив тиск на вході в українську ГТС майже на 20% нижче контрактного – Клімкін

Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

Клімкін порадив Польщі почати з себе і заборонити "Армію Крайову"

"Газпром" істерично відреагував на програш у Стокгольмському арбітражі: яка помилка менеджементу – Коболєв

Порошенко: Україна домагатиметься арешту активів "Газпрому" в разі невиплати боргу за рішенням арбітражу

"Нафтогаз" нічого не винен "Газпрому" – Коболєв