Україна-Угорщина
Україна-Угорщина zakarpattya.net.ua

Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття

  Угорщина закликала ОБСЄ направити постійну місію ОБСЄ в Закарпатську область, через "напруженість" в регіоні

  Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, повідомляє видання "Європейська правда".  

  "Угорщина підтримує Україну у багатьох сферах... ми фінансуємо багато інфраструктурних та інституційних проектів, саме тому прийняття парламентом (України) закон про освіту у вересні цього року стало для нас справжнім розчарування. Цей закон забирає існуючі права осіб, які належать до нацменшин, що стосується освіти та навчання рідною мовою. Він абсолютно суперечить двостороннім та багатостороннім зобов'язанням України, включаючи зобов'язання щодо ОБСЄ", – сказав він, заявивши про наявність так званих "націоналістичних сентиментів" в Україні.

  Після заяви про "дискримінаційний" освітній закон, Сійярто перейшов до так званого питання напруженої ситуації в Закарпатській області.

  "Леді та джентльмени, ми занепокоєні напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких долучилися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області", – заявив він.

  Попередній матеріал
  Президент отримав право призначати членів НКРЕКП поза конкурсом
  Наступний матеріал
  Рада продовжила мораторій на продаж землі
  Loading...

  Україна опинилася в оточенні країн, які постійно висувають до неї претензії – Кравчук

  Лавинна небезпека та паводок: на заході України очікується негода

  Посла України викликали до МЗС Угорщини

  Геращенко розповіла, як європейські країни використовують "кремлівські прийоми"

  "Це давно не холодна війна": Клімкін в ОБСЄ закликав посилити санкції проти РФ

  "Осінній comeback": синоптики розповіли про погоду на вихідні