Тетяна Чорновол, депутатка VIII скликання
Тетяна Чорновол, депутатка VIII скликання 5 канал

Поки в Україні блокували виробництво гаубиць "Богдана", Росія створила власну з дальністю 40 км – Чорновол

Читайте по-русски
Жодних слідів "Богдани" в державному оборонному замовленні немає і досі, каже депутатка VIII скликання

Згадки про виробництво вітчизняної гаубиці "Богдана" з дальністю стрільби в 40 км досі немає в проєкті державного оборонного замовлення, хоч через заблоковане протягом двох років фінансування Україна втратила перевагу перед Росією, адже РФ розробила власну гармату з такою дальністю. Про це в ефірі ток-шоу "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказала депутатка VIII скликання, журналістка Тетяна Чорновол.

"Головне завдання артилерії – це ліквідовувати ворожу артилерію, завдання номер один. Тому чим далі ми стріляємо – тим краще. І якщо ми говоримо про вітчизняну гаубицю "Богдана" – вона зараз не доробляється, її фінансування повністю заблоковане, досі її немає. Випробування заблоковані, виробництво снарядів – а це НАТОвський калібр, 155 мм – заблоковане, жодної "Богдани" чи її слідів у нинішньому держоборонзамовленні немає", – зауважила вона.

"Чому важливі ці 40 км дальності? Тому що на озброєнні в Російської Федерації є "Гіацинт" – 35 км, є "Мста" – до 30 км. Якби в нас була "Богдана", ми б зразу мали перевагу контрбатарейної боротьби, величезну перевагу. Однак два роки виробництво блокується. І я не скажу, що це якийсь такий проєкт "сирий" – вона вже проїхалася на проведеному Петром Порошенком параді. Далі йшлося про її масове виробництво – виробництво снарядів, самої "Богдани" – і два роки не було фінансування, тобто цей проєкт затримався. Натомість Росія взяла приклад з України і зробила "Мсту", яка стріляє на 40 кілометрів", – наголосила журналістка.

Дивіться повний запис програми " ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком":

Нагадаємо, як повідомив депутат "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв, Міноборони закупило постріли для протитанкових гармат "Рапіра" за вдвічі завищеною ціною.

Раніше широкого розголосу набула ситуація довкола системи управління "Дзвін", замовленої Міністерством оборони України. На її розроблення було витрачено 600 млн гривень, однак вона виявилася непридатною.

Попередній матеріал
Рада відхилила законопроєкт щодо розширених повноважень поліції на використання електрошокерів
Наступний матеріал
Мінкульт уже майже два місяці не може призначити нову очільницю Довженко-Центру: що відомо
Loading...