sud.ua

Рада відхилила законопроєкт щодо розширених повноважень поліції на використання електрошокерів

Читайте по-русски
Депутати, навіть із провладної більшості, законопроєкт не підтримали

Поліція не матиме розширених повноважень на використання електрошокерів. Верховна Рада відхилила урядовий законопроєкт, передає "5 канал".

Ним мали б розширити можливості застосування електрошокерів поліцейськими, зокрема, під час затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію. Все для того, як пояснив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, аби поліцейським не доводилося застосовувати вогнепальну зброю. Депутати, навіть із провладної більшості, законопроєкт не підтримали. В опозиції аргументували зокрема тим, що шокерами поліцейські зможуть користуватися і під час мітингів, і під час зупинки авто на дорогах, якщо люди чинитимуть спротив.

"Ми просимо вас надати нам дозвіл, щоби можна було використовувати електрошокер під час затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти. При затриманні особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, і чинить при цьому фізичну протидію поліцейським", – зазначав Антон Геращенко.

Депутатка від фракції "Голос" Олександра Устінова наголосила: "І шокери, і табельну зброю і так можна використовувати при нападі на поліцейського. А знаєте, для чого вони хочуть це використовувати? При адмінарештах ви собі уявляєте? Якщо перевищує швидкість, то їх зупинять, і якщо, не дай бог, поліцейському не подобається, як людина себе веде, то може застосувати шокер. 64% українців мають серцево-судинні хвороби, для них таке застосування може стати летальним".

Нагадаємо, раніше Нацполіція уклала угоду про закупівлю 200 електрошокерів на суму 32,85 млн грн.

Попередній матеріал
Що має зробити Україна, щоб зменшити загрозу вторгнення – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"
Наступний матеріал
Поки в Україні блокували виробництво гаубиць "Богдана", Росія створила власну з дальністю 40 км – Чорновол
Loading...

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Рада збереться в четвер на два позачергових засідання

Міненерго тимчасово очолив Бойко – чию кандидатуру роглядають на посаду міністра

Рада схвалила один із законопроєктів про ринок землі

"Голос" зібрав понад 150 підписів за звільнення Степанова: Рада зобов'язана розглянути питання

Пленарне засідання Верховної Ради – відео