Сергій Рахманін, депутат "Голосу"
Сергій Рахманін, депутат "Голосу" 5 канал

"Чим воювати будемо?" – Рахманін про черговий зрив оборонного замовлення

Читайте по-русски
Проєкт ДОЗ на 2021 рік досі не надали на розгляд профільного комітету ВР, застерігає депутат

Оборонне замовлення у 2021 році від загрозою зриву, як і в минулому році, адже профільний комітет парламенту досі не отримав документ на свій розгляд. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб з Віталієм Портниковим" на "5 каналі" сказав депутат фракції "Голос" Сергій Рахманін.

"Є людина на прізвище Зеленський. Ця людина, відповідно до Конституції, є президентом, гарантом Конституції, гарантом територіальної цілісності, головою Ради національної безпеки і оборони і головнокомандувачем. Перерізання стрічок, "Велике будівництво", боротьба з бідністю та інші ласощі – все це не його, він може цим займатися у вільний від роботи час. У нього насправді є два функціонали – безпека і міжнародні відносини", – зауважив він.

"Тепер про РНБО, яке він очолює, і яке існує не тільки, аби продукувати рішення про контрабанду та видобувачів надрів. Є така штука, називається "державне оборонне замовлення" – це те, чим стріляють, воюють, їздять", – додав депутат.

Рахманін зазначив, що не може обговорювати подробиці ДОЗ 2020 року через державну таємницю, але його зрив є фактом.

"Можу просто сказати – державне оборонне замовлення 2020 року – зірване. Воно не виконане. На жаль, у подробиці вдаватися не можу, просто повірте мені на слово", – сказав політик.

"Що стосується ДОЗ на 2021 рік – підзаконка на 21-й рік досі повністю не написана, хоча мала бути написана ще торік. І це не дозволяє запроваджувати закон "Про оборонні закупівлі". Президент як голова РНБО погрожував відповідним міністерствам, але нічого не зроблено. Але навіть це не найгірше. Торік ДОЗ зайшов на погодження в профільний парламентський комітет, членом якого я є, в першій половині березня, і вважалося, що це запізно. Тому що ДОЗ розписаний на 12 місяців, і кожен місяць має певний етап. І тільки після погодження нашого йде Кабмін, і тільки після цього Мінфін починає проплати, і щоб гроші ці потрапляли хоча б у квітні, а не в жовтні, як торік, – треба, щоб ДОЗ заходив раніше", – пояснив депутат.

На його думку, з такими темпами підготовки та виконання оборонного замовлення Україна до війни не готова.

"Зайшов до нас ДОЗ? Вже квітень на дворі, а він ще не погоджений. Радбез позавчора, якщо не помиляюся, ще тільки погодив основні параметри. Процедура погодження ДОЗ триватиме ще довго. Війна завтра – чим воювати будемо?", – наголосив Рахманін.

Дивіться повний запис програми "Політклуб з Віталієм Портниковим":

Нагадаємо, в середині грудня минулого року віцепрем'єр Олег Уруський визнав, що в повному обсязі виконати оборонне замовлення 2020 року не вдасться.

На думку депутата "Європейської солідарності", генерал-лейтенанта Михайла Забродського, ДОЗ на 2020 рік був майже виконаний у частині освоєння коштів, але не в тому, що фактично отримала армія до кінця року.

Попередній матеріал
Розвідка США має якісь дані, які вони мали б передати українським колегам – Ґонґадзе про дії РФ
Наступний матеріал
Щодня фіксують до 80 порушень: як Київ дотримується правил карантину
Loading...