Михайло Забродський в ефірі "5 каналу"
Михайло Забродський в ефірі "5 каналу" 5 канал

Оборонне замовлення виконане в освоєнні коштів, а не в тому, що отримала армія в 2020 – Забродський

Читайте по-русски
Депутат "Євросолідарності" вважає, що ситуація з державним оборонним замовленням свідчить про непрофесійність дій міністерської команди

Порівняння пунктів Державного оборонного замовлення зразка травня-2020 і того, що реально отримала армія до кінця минулого року, не дозволяє казати про успіх чи виконання ДОЗ і свідчить про непрофесіоналізм дій Міністерства оборони. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав Герой України, депутат "Європейської солідарності", колишній очільник Десантно-штурмових військ, генерал-лейтенант Михайло Забродський.

"Якщо ми беремо грошове вираження, тобто освоєння коштів, цілком можливо, що цей показник наближається до 90%", – сказав він.

Забродський пояснив, що під державним оборонним замовленням потрібно розуміти документ із переліком товарів і послуг, які в інтересах оборони держави мають отримати Збройні сили та інші складові сектора безпеки й оборони.

"На практиці після того, як складений цей перелік товарів і послуг, протягом практично року, трохи менше, якщо ми говоримо про ДОЗ 2020 року, до цього документа постійно вносяться зміни. Частина змін зумовлена цілком об'єктивними причинами: неможливість провести торги, відмова постачальників брати участь, та інше. А частина є суто маніпуляцією – так званим "маневром коштами" – для того, щоб їх перенаправити з одних статей та найменувань на реалізацію інших", – сказав генерал-лейтенант.

Забродський прокоментував поточну ситуацію навколо оборонного замовлення, коли міністр оборони Андрій Таран заявляє про те, що воно виконане на 99,5%, а опозиція каже про зрив замовлення.

"Якщо ми говоримо про грошове вираження, то цей показник може бути досить великий. Але якщо ми відкриємо ДОЗ у тому вигляді, яким він був у травні минулого року, і побачимо, що станом на грудень 2020 року отримали Збройні сили, то там вести мову про якийсь успіх чи значне виконання державного оборонного замовлення немає ніякого сенсу", – пояснив він.

Забродський зазначив, що такий рівень реалізації держзамовлення свідчить одночасно як про непрофесіоналізм уряду, так і про об'єктивні фактори.

"Це певний показник непрофесіоналізму і нерозторопності міністерської команди, яка займається суто договорними питаннями: проведенням тендерів, закупівель, договорною роботою", – сказав генерал-лейтенант.

Депутат додав, що спроможність оборонно-виробничого комплексу є ще одним фактором у виконанні оборонного замовлення.

"У тому плані – чи зміг оборонний комплекс запропонувати Збройним силам саме те, що їм було потрібно. Але в будь-якому випадку за всі ці процеси і їх результат відповідає безпосередньо очільник Міністерства оборони. Якщо судити за результатом, то це показник непрофесійності і невдалих дій безпосередньо команди оборонного відомства", – пояснив Забродський.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 14 грудня в "Укроборонпромі" відзвітували, що повністю державне оборонне замовлення на 2020 рік виконати не вдасться

Попередній матеріал
Справа Шеремета: підозрювані Антоненко, Кузьменко та Дугарь прокоментували "білоруські плівки" – сюжет
Наступний матеріал
Лікар про створення української вакцини: "Ми хапаємося за відро з водою, коли в нас уже горить хата"
Loading...