фото з засідання
фото з засідання 5 канал

Справа Шеремета: підозрювані Антоненко, Кузьменко та Дугарь прокоментували "білоруські плівки" – сюжет

Читайте по-русски
Перше засідання цього року у справі Шеремета було технічне

Якщо записи розмов білоруських силовиків про намір убити журналіста Павла Шеремета справжні, вони підтвердять невинуватість Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Так підозрювані у справі Шеремета прокоментували інформацію про можливий білоруський слід у резонансному вбивстві. Обвинувачення від коментарів для преси утримується. Сторони під час судового засідання слухала журналістка "5 каналу" Ірина Шевченко. 

На перше засідання у справі Шеремета в новому році громадськість потужну акцію не збирає, адже воно має бути технічним. Та силовики за старою звичкою оточують будівлю суду. Збираються і журналісти.

На початку січня з'явилася інформація про ще, що вбивство Павла Шеремета нібито планували білоруські спецслужби ще у 2012 році. Тож була інтрига, чи вплине ця версія на судовий розгляд.

Військовий і музикант Андрій Антоненко вже понад рік за ґратами. Каже, переконливих доказів його провини слідство так і не надало, а організм уже починає реагувати на тюремний режим.

"Оце мій зуб. В мене вже просто почали випадати зуби. Це вже наслідки сидіння у в'язниці. І не тому, що нестача вітамінів. Просто так реагує організм", – каже Андрій Антоненко.

Він упевнений, інформація про білоруський слід у справі підтвердить його невинуватість.

"Звісно, що і Аваков, і Геращенко, і Шевченко будуть намагатися якось випетляти з цієї ситуації. Але цю сову на глобус ніяк не можна. І на моє глибоке переконання, що б вони зараз не робили і як би не намагалися це пов’язати, це гратиме проти них", – каже Андрій Антоненко.

Такої самої думки лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко, яку також підозрюють у вбивстві журналіста.

"Ніяких спільних справ, знайомих з білоруськими спецслужбами у нас немає. Ми ніколи не спілкувалися. Більше того, ми маємо проукраїнську позицію, яка не збігається з позицією тієї тиранії, яка є в Білорусі", – заявила Юлія Кузьменко.

Ще одна обвинувачена, військова медсестра Яна Дугарь, зауважує, плівки ще треба перевірити.

"Треба спочатку зрозуміти, чи ці плівки відповідають дійсності. І якщо справді відповідають, це може бути однією з підстав, аби встановити, що ми не причетні взагалі до цієї справи", – заявила Яна Дугарь.

У прокуратурі поки не кажуть, чи долучатимуть записи до матеріалів справи.

А ось захисники обвинувачених запевняють, зроблять усе можливе, аби плівки перевірили та допитали причетних до запису цих розмов.

"Для того щоб все ж таки довести суду, що були інші особи, у яких був мотив убити Павла Шеремета. І це аж ніяк не Антоненко, не Дугарь і не Кузьменко", – сказав адвокат Юлії Кузьменко Тарас Беспалий.

Так звані білоруські плівки оприлюднили у ЗМІ 4 січня. Це нібито записи розмов ексголови комітету держбезпеки Білорусі у 2012 році. На них, зокрема, обговорюється спосіб убивства журналіста Павла Шеремета. 

Ірина Шевченко, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Називала Крим українським та відвідала Алею Героїв Небесної Сотні – як минув візит Маї Санду до України
Наступний матеріал
Оборонне замовлення виконане в освоєнні коштів, а не в тому, що отримала армія в 2020 – Забродський
Loading...

Адвокат Антоненка відреагував на оприлюднені плівки стосовно вбивства Шеремета – ексклюзив

Рік за ґратами: що змінилося у справі Шеремета – коментарі Антоненка та Кузьменко

"Похорон правосуддя": акція до річниці справи Шеремета – відео

Чи продовжать запобіжні заходи для Антоненка, Кузьменко та Дугарь – суд розглядає клопотання

Справу Шеремета тепер розглядатиме суд присяжних – активісти зустріли ухвалу криками "Ганьба!"

Під ОГПУ активісти підтримують Антоненка, Кузьменко і Дугарь – не обійшлося без сутички з поліцією