Міністерство оборони України
Міністерство оборони України mil.gov.ua

Два міністерства не виконали указ Зеленського про забезпечення оборонних закупівель – StateWatch

  Читайте по-русски
  Проєкти урядових постанов постійно доопрацьовувалися і не потрапили на розгляд Кабміну

  Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості і Міністерство оборони не змогли до 15 лютого забезпечити розроблення і ухвалення підзаконних актів для виконання положень закону "Про оборонні закупівлі". Про це повідомила експертна організація StateWatch.

  В організації проаналізували виконання рішення Ради національної безпеки і оборони "Про пропозиції до проєкту бюджету на 2021 рік по статтях із забезпеченням національної безпеки і оборони України", введене указом президента Володимира Зеленського в листопаді 2020 року.

  "Мінстратегпром та Міноборони мали розробити та передати Кабміну для прийняття підзаконні акти для забезпечення планування та закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями. Однак, жоден нормативний акт на виконання указу президента  для впровадження Закону "Про оборонні закупівлі" не був прийнятий", – йдеться в повідомленні.

  В організації зазначили, що за даними Секретаріату Кабміну у грудні-січні Мінстартегпром розсилав на різні міністерства проекти урядових постанов "Питання оборонних закупівель"  та "Порядок створення реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів", але їх постійно відправляли на доопрацювання і так і не були винесені на засідання Кабміну.

  "Президент України Володимир Зеленський доручив профільному віцепрем'єру Олегу Уруському 15 лютого запустити ЗУ "Про оборонні закупівлі", чинність якого була зірвана в січні цього року через відсутність підзаконних актів. Однак тепер можна зробити висновки, що строки запуску електронних оборонних закупівель вдруге переносяться", – заявив голова StateWatch Гліб Канєвський.   

  В StateWatch зазначили, що минулого тижня на сайті Мінстратегпрому оприлюднили цитати Уруського, в яких йдеться про розроблення відомством 10 проєктів постанов уряду, але не зазначено, скільки проєктів були підтримані урядом.

  Водночас Національне агентство з питань запобігання корупції виявило корупціогенні фактори в проєктах актів у сфері оборонних закупівель, підготованих спільно Мінстратегпромом та Міноборони.

  Нагадаємо, в грудні 2020 року "Укроборонпром" відзвітував про виконання державного оборонного замовлення – повністю виконати його не вдалося.

  Попередній матеріал
  МОЗ запустило окремий портал про вакцинацію від коронавірусу
  Наступний матеріал
  Отруєння двох ліцеїсток під Києвом: стан школярки покращився
  Loading...