Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості і Міністерство оборони не змогли до 15 лютого забезпечити розроблення і ухвалення підзаконних актів для виконання положень закону "Про оборонні закупівлі". Про це повідомила експертна організація StateWatch.
В організації проаналізували виконання рішення Ради національної безпеки і оборони "Про пропозиції до проєкту бюджету на 2021 рік по статтях із забезпеченням національної безпеки і оборони України", введене указом президента Володимира Зеленського в листопаді 2020 року.
"Мінстратегпром та Міноборони мали розробити та передати Кабміну для прийняття підзаконні акти для забезпечення планування та закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями. Однак, жоден нормативний акт на виконання указу президента для впровадження Закону "Про оборонні закупівлі" не був прийнятий", – йдеться в повідомленні.
В організації зазначили, що за даними Секретаріату Кабміну у грудні-січні Мінстартегпром розсилав на різні міністерства проекти урядових постанов "Питання оборонних закупівель" та "Порядок створення реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів", але їх постійно відправляли на доопрацювання і так і не були винесені на засідання Кабміну.
"Президент України Володимир Зеленський доручив профільному віцепрем'єру Олегу Уруському 15 лютого запустити ЗУ "Про оборонні закупівлі", чинність якого була зірвана в січні цього року через відсутність підзаконних актів. Однак тепер можна зробити висновки, що строки запуску електронних оборонних закупівель вдруге переносяться", – заявив голова StateWatch Гліб Канєвський.
В StateWatch зазначили, що минулого тижня на сайті Мінстратегпрому оприлюднили цитати Уруського, в яких йдеться про розроблення відомством 10 проєктів постанов уряду, але не зазначено, скільки проєктів були підтримані урядом.
Водночас Національне агентство з питань запобігання корупції виявило корупціогенні фактори в проєктах актів у сфері оборонних закупівель, підготованих спільно Мінстратегпромом та Міноборони.
Нагадаємо, в грудні 2020 року "Укроборонпром" відзвітував про виконання державного оборонного замовлення – повністю виконати його не вдалося.