П'ять причин, чому "референдум" у Криму був незаконним – МЗС Британії

  Такий "референдум" є порушенням Конституції України, а громадяни були змушені голосувати під пильним наглядом російських "зелених чоловічків"

  Міністерство закордонних справ Великої Британії навело п’ять причин незаконності так званого референдуму у Криму, проведеного чотири роки тому, внаслідок якого Росія анексувала український півострів.

  Першим пунктом у списку заявлено те, що "референдум" порушував Конституцію України, і був проголошений незаконним ОБСЄ та "Великою Сімкою", повідомляє "Голос Америки".

  Друге – проросійська пропаганда домінувала, в той час, як українську пресу було закрито.

  Третє – саме голосування було підготовлене за 20 днів, що не дало можливості для громадського обговорення.

  Четверте – російські військові захопили ключові частини півострова, і громадяни були змушені голосувати під пильним поглядом російських "зелених чоловічків".

  По-п'яте – на референдумі не було спостерігачів, які заслуговують на довіру. Також ЄС не визнав виборів президента Росії в анексованому Криму, які пройшли там учора.

  Крім того, ЄС не визнав виборів президента Росії в Криму.

  У спільній статті, міністри Данії, Швеції, Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Румунії та України наголосили, що чотири роки тому Росія провела остаточну незаконну окупацію Криму – суверенної території України, що Росія визнавала в рамках ряду міжнародних угод.

  Те, що відбувається в Криму, стосується не тільки України, це стосується нас усіх. Тому ми не забудемо і не полишимо Криму, наголошується в заяві міністрів.

  До позиції ЄС приєдналися й інші країни.

  МЗС Норвегії заявило: "Норвегія не визнає російських президентських виборів у Криму. Норвегія продовжує підтримувати політику ЄС із невизнання".

  Попередній матеріал
  В Одесі СБУ затримала оператора, що "зливав" ФСБ РФ і терористам на Донбасі телефонні розмови українців
  Наступний матеріал
  Перемови щодо Brexit: ЄС та Британія визначилися із перехідним періодом

  Два популярні українські телеканали показали мапу України без Криму – як пояснюють

  "У Кремлі проігнорували": Ще місяць тому Москва отримала ноту із закликом не проводити вибори на окупованих територіях – Беца

  Радбез ООН звинуватив РФ у прямій агресії – дипломат від Росії ніби й не помітив

  "Реальна насмішка з боку Москви": Клімкін розповів, яка доля Договору про "дружбу" з РФ

  МЗС: Організатори "виборів Путіна" у Криму потраплять у санкційний список

  5 канал - трансляція наживо