Два популярні українські телеканали показали мапу України без Криму – як пояснюють

Обидва телеканали – UA:ПЕРШИЙ та СТБ – кажуть про технічну помилку, через яку нібито в ефір потрапила карта без українського Криму

Українські політики гостро відреагували на появу одразу на двох українських загальнонаціональних каналах мап України без Криму. Так, віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко каже, що не вірить у випадковості, а прізвища винних у цьому мають стати відомі. Про це він написав у Twitter.

"Якщо майже водночас на двох українських загальнонаціональних телеканалах прямо напередодні виборів Путіна у Росії у прямому ефірі з’являються карти України без Криму, то це вже не випадковість, а чиясь цілеспрямована робота", – зауважив віце-прем’єр-міністр України.

Він підкреслив: "Я не вірю у такі технічні помилки! Мають бути прізвища".

Крім того, обурення висловила й віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Це просто пошесть якась. За кілька останніх днів – кілька випадків "прикрої помилки", – написала вона на сторінці у Facebook.

Голова української делегації при ПАРЄ, нардеп від "БПП" Володимир Ар'єв був лаконічним. "Да що ж це таке відбувається?!" – запитався він у Facebook, коментуючи мапу України без Криму.

Нагадаємо, 16 березня український суспільний телеканал "UA: Перший" в ефірі показав карту України без Криму. Журналісти пояснили це технічною помилкою та поспіхом зробленою графікою.

"У вечірньому випуску новин на UA:ПЕРШИЙ у прямому ефірі трапилась технічна помилка, внаслідок якої глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками. Зокрема, на карті не були відображені назви областей і міст, а також показана територія без півострова Крим", – йдеться в заяві телеканалу.

Того ж таки 16 березня телеканал "СТБ" в ефірі програми "Холостяк" показав мапу без українського Криму. Там також кажуть про технічну помилку й кажуть, що визнають інцидент неприпустимим.

"Телеканал СТБ приносить свої вибачення за неприпустиму помилку, яка сталася у програмі від 16 березня – некоректне графічне зображення карти України. Дане зображення є неприємною для нас технічною помилкою та ні в якому разі не є офіційною позицією каналу СТБ щодо державних кордонів України, бо Крим – це Україна!" – йдеться в заяві телеканалу.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Однозначна позиція": Франція та Польща відреагували на "вибори Путіна" в окупованому Криму
Наступний матеріал
Клімкін про висилку британських дипломатів з РФ: "Хай йдуть до нас"